جهانگیری:

بزرگترین تونل جاده ای کشور در قطعه دو آزادراه تهران – شمال احداث می‌شود

معاون اول رييس جمهور,اسحاق جهانگيري

معاون اول رئیس جمهور گفت: قرار است بزرگترین تونل جاده ای کشور در قطعه دو آزادراه تهران – شمال احداث شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از آزادراه در دست احداث تهران – شمال در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مسئولین پروژه قول داده اند اگر مانع خاصی به وجود نیاید تا آخر سال 95 قطعه یک آزاد راه زیر بار برود و از آن بهره برداری شود ضمن اینکه قطعه دوم هم شروع شده و قرار است بزرگترین تونل جاده ای کشور نیز در این قطعه احداث شود.

وی ادامه داد: در قطعه یک نیز تونل بزرگی به طول 4 هزار و 800 متر وجود دارد که انصافا حفر این تونل‌ها کار بزرگی است. امیدواریم بتوانیم منابع مالی مطمئنی پیدا کنیم که طراحی و اجرای قطعه سه هم آغاز شود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین یادآور شد: آذرماه پارسال از این پروژه بازدید کردیم که بعد از آن دو ماه تعطیل شد و سپس وزارت راه و بنیاد مستضعفان تصمیم گیری کردند، وارد فاز اجرایی شوند که از اواخر سال قبل کار شروع شده و تعداد قابل توجهی مناقصه برگزار و پیمانکاران از بخش خصوصی انتخاب شدند.

وی اضافه کرد:‌ در مجموعه پروژه کارگاه های متعددی وجود دارد که در هر متر آن در حال فعالیت هستند و تونل سازی ، احداث پل یا حفر ترانشه انجام می‌دهند.

جهانگیری در ادامه بیان کرد:‌ کار ، کار خیلی دشواری است، اما مهندسین ایرانی در حال تلاش هستند و بر اساس برنامه زمانبندی خوب پیشرفته ‌اند و روند کار خوب بوده است. سالهای قبل روند احداث آزاد راه با کندی مواجه شده بود اما الان اراده ای جدی شکل گرفته که حتما این آزادراه ایجاد شود و در خدمت ملت ایران قرار گیرد.

معاون اول رئیس جمهور در پایان گفت: در مجموع می خواهیم به ملت ایران این را بگوییم که مجموعه مهندسی کشور به نقطه ای رسیده که پروژه های پیچیده و بزرگ با توان داخلی قابل اجرا است.

انتهای پیام

کد N1016894