در ملاقات قائم مقام وزیر خارجه سوریه

ظریف: کنفرانس وین تحرک خوبی در مسیر راهکار سیاسی برای سوریه بود

فیصل مقداد، قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه که برای رایزنی‌های سیاسی در تهران به‌سر می‌برد، ظهر چهارشنبه با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال سوریه بر اصول روشن، منطقی و ثابت مبتنی است. ما معتقدیم مردم سوریه خودشان باید برای آینده و سرنوشت‌شان تصمیم بگیرند و دیگران حداکثر می‌توانند نقش تسهیل کننده در روند سیاسی سوریه و کمک به حل بحران داشته باشند.

ظریف با اشاره به برگزاری کنفرانس وین در خصوص سوریه افزود: این کنفرانس تحرک خوبی در مسیر راهکار سیاسی بود و ما هم مواضع خومان را به طور شفاف بیان کردیم.

او تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران معتقد است مسأله سوریه راهکار سیاسی دارد و نباید هیچ موضعی بر مردم این کشور تحمیل شود.

در ادامه این دیدار فیصل مقداد هم ضمن تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه گفت: بنده حامل سلام‌های گرم جناب آقای بشار اسد برای رهبر معظم انقلاب اسلامی و رییس جمهوری اسلامی ایران هستم.

وی افزود: اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت سوریه در تاریخ ثبت خواهد شد و مواضع ایران همواره مورد قدردانی دولت و ملت سوریه قرار گرفته است. ما از تلاش‌های گذشته و اخیر شما در خصوص کمک به حل بحران سپاسگزاریم و ملت سوریه نقش مثبت ایران را در حافظه تاریخی خود نگاه خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N1016711