در سفر فرمانده نهاجا به چین مطرح شد

توسعه همکاری‌های دفاعی ایران و چین در حوزه هوایی

ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي هوايي ارتش,چین,ایران و چین

در دیدار فرمانده نیروی هوایی ارتش کشورمان با فرمانده نیروی هوایی چین، بر توسعه همکاری‌های دفاعی دو کشور در حوزه هوایی تاکید شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرتیپ شاه صفی در دیدار با ژنرال ماشیائوتیان فرمانده نیروی هوایی چین بر گسترش همکاری‌های دو کشور تاکید کرد و از این دیدار به عنوان فرصتی مناسب در بسط و گسترش همکاری نیروهای هوایی دو کشور یاد کرد و خواستار تعاملات بیشتر در این حوزه شد.

وی همچنین افزود: این همکاری‌ها می‌تواند در حوزه‌های آموزشی به ویژه آموزش پرسنل پروازی، تعاملات فنی، مراقبت‌های پروازی، خلبانی، مناسبات دفاعی و مهندسی توسعه بیشتری یابد.

فرمانده نیروی هوایی کشورمان همچنین ابراز امیدواری کرد تا با برداشتن گام‌های موثر و همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های گوناگون، توان رزم هر دو کشور در حوزه نظامی بویژه در حوزه هوایی افزایش یابد.

فرمانده نیروی هوایی چین نیز ضمن خوشامدگویی به فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، حضور وی در این کشور را در تحکیم و توسعه مناسبات و همکاری های نظامی ایران و چین سودمند دانست.

وی یادآور شد که این ملاقات می‌تواند زمینه همکاری‌های بیشتر دو کشور در بخش‌های مختلف نظامی بویژه در راستای توسعه مناسبات و همکاری‌ها در حوزه‌های تخصصی مختلف باشد.

فرمانده نیروی هوایی چین در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: ایران و چین در همه زمینه‌ها منافع مشترک دارند و این دیدارها می‌تواند زمینه همکاری‌های جدیدتر در بخش‌های مورد علاقه را بیش از پیش گسترش دهد.

ارتقای همکاری‌های دو نیرو، همکاری‌های دفاعی بین دو کشور، بسترسازی تعاملات دوجانبه میان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و چین از دیگر محورهای گفت وگوی طرفین در این دیدار بود.

فرمانده نیروی هوایی کشورمان همچنین در پایان این دیدار، دفتر یادبود ستاد کل نیروی هوایی چین را امضا کرد و با نگارش متنی کوتاه در آن خواستار تقویت و ارتقای توان رزم هر دو کشور شد.

هیات عالیرتبه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به ریاست امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی وارد شهر پکن پایتخت چین شده و قرار است در این سفر چهار روزه از مراکز هوایی و شرکت های زیر مجموعه نیروی هوایی این کشور بازدید داشته باشند.

ملاقات با ژنرال خوجی لیانگ، معاون کمیسیون نظامی مرکزی چین از دیگر برنامه های هیات عالیرتبه نظامی کشورمان در سفر به چین است.

همچنین بر اساس برنامه اعلام شده، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه با سفر به شهرهای «جی نان» و «شی ان» ضمن حضور در لشگر 19 هوابرد چین و دانشکده مهندسی نیروی هوایی این کشور، از شرکت های XAC و FACRI نیز دیدن کرده و از نزدیک با فعالیت های آنان آشنا می شود.

فرمانده نیروی هوایی کشورمان قرار است روز جمعه هفته جاری با ترک شهر «شی ان»، به سفر چهار روزه خود به چین خاتمه دهد.

انتهای پیام

کد N1016602