پاکستان برای مذاکره با هند اعلام آمادگی کرد

سیاسی

دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان بیان داشت: «اسلام‌آباد» حاضر است درباره تمام مسائل اختلافی با «دهلی نو» مذاکره کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه «پاکستان»، «طارق فاطمی» دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان با شرکت در سیمیناری با عنوان «روابط هند و پاکستان» که در شهر «کراچی» برگزار شد، اظهار داشت: اسلام‌آباد حاضر است درباره تمامی اختلافات با دهلی نو مذاکره کند.

وی خطاب به مردم و فعالان مدنی دو کشور تاکید کرد که آنها باید از ظرفیت های خود برای تشویق رهبران دو کشور همسایه با هدف آوردن آنان به پای میز مذاکره استفاده کنند.

فاطمی تأکید کرد: نخست وزیر پاکستان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با «نارندرا مودی» همتای هندی خود ملاقات کرد و خواهان برقراری روابط دوستانه بین دو کشور شد.

وی افزود: نواز شریف از زمانی که قدرت را به دست گرفته برای بهبود روابط بین پاکستان و هند تلاش می‌کند.

آخرین دیدار نواز شریف و نارندرا مودی نخست وزیران هند و پاکستان، نیمه دوم مرداد ماه سال جاری در شهر «اوفا» روسیه و در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی شانگهای بود.

مودی و نواز شریف در اوفای روسیه برای ادامه مذاکرات صلح با هم به توافق رسیده بودند.

بعد از ملاقات نخست وزیران دو کشور در اوفا، درگیری مرزی سبب شد مقامات پاکستان و هند به عناوین مختلف یکدیگر را متهم کنند و مذاکرات صلح به چالش کشیده شود.

برخی عناصر در هر دو کشور با مذاکره مخالف هستند و تلاش می کنند روند صلح را از مسیر اصلی خود منحرف کنند با این وجود «سرتاج عزیز» مشاور امور خارجی نخست وزیر پاکستان و طارق فاطمی دستیار ویژه نواز شریف تأکید دارند اجازه نمی دهند مذاکره با هند از مسیر اصلی خود منحرف شود.

کد N1016381