تولیت مسجد مقدس جمکران:

فرهنگ عاشورا عامل ایجاد و بقای نظام اسلامی است

محرم,عاشورا,اربعين حسيني

تولیت مسجد مقدس جمکران، گفت: فرهنگ عاشورا بود که انقلاب اسلامی را ایجاد کرد و عامل بقای آن نیز بود.

تولیت مسجد مقدس جمکران، گفت: فرهنگ عاشورا بود که انقلاب اسلامی را ایجاد کرد و عامل بقای آن نیز بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان در سلسله نشست اربعین در حرکت به سوی جامعه آرمانی در مسجد مقدس جمکران گفت: دین اسلام دارای مبانی متعددی است که یکی از مهمترین جریان‌هایی که در این زمینه وجود دارد، جریان عاشوراست.

وی افزود: جمله انا من حسین(ع) از پیامبر اکرم، موجب شد تا مردم بدانند که در آینده باید جایگاه این فرزند پیامبر را درک کنند و برای آن بنیان محبت و حب و وفاداری ایجاد کنند.

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: عاشورا بود که اسلام را در این سال‌ها حفظ کرد و عاشورا بود که ما را به انقلاب اسلامی رساند و پیروزی انقلاب اسلامی و تحقق اسلام ناب محمدی را رقم زد.

وی اظهار کرد: حکومت اسلامی و نظریه ولایت فقیه در همین راستا شکل گرفته است، این انقلاب در یک کشوری شکل گرفت که قم را در دل خود جای داده است، سرزمین مقدسی است که قداست آن از سوی اهل بیت(ع) بیان شده است.

وی خاطرنشان کرد: این شهر در فرمایشات امام صادق(ع) پناهگاه شیعیان در دوره آخرالزمان(عج) ذکر شده است و 200 سال پس از این حدیث بود که به دستور امام زمان(عج) این مسجد شریف در قلب ایران ساخته شد.

وی گفت: این کشور، کشور امام زمان(عج) است و بنیانگذار انقلاب اسلامی نیز انقلاب اسلامی در این کشور را زمینه ظهور دانستند و در سخت‌ترین شرایط نیز این هویت گم نشد و هر روز بر اتقان آن افزوده شد.

رحیمیان بیان کرد: در جنگ تحمیلی نیز این جریان شکل گرفت و هر روز بیش از پیش زمینه‌های عاشورایی و مهدوی این قیام علیه استکبار جهانی، آشکار شد، جوانان ما در جنگ تحمیلی با همین دو سرمایه و سرمایه اعتقاد به ولایت فقیه، در مقابل دنیای کفر ایستادند و ظرفیت‌های بالای این جریان را به عالم نشان دادند.

وی گفت: فرهنگ عاشورا بود که انقلاب اسلامی را ایجاد کرد و عامل بقای آن نیز بود و در جنگ تحمیلی بود، ایرانیان با همین فرهنگ شعار مرگ بر آمریکا را سردادند که پس از جنگ عراق، این شعار به یک شعار بین‌المللی تبدیل شد.

تولیت مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: رمز پیروزی ملت ایران در مقابل این جریان استکباری، عنصر وحدت حول محور توحید و فرهنگ عاشورایی بوده است، به همین جهت است که باید از راهی برای توسعه وحدت در بین امت اسلامی دفاع کنیم.

وی گفت: این جریان وحدت آمیز باید از درون فرهنگ عاشورایی و به خصوص اربعینی در دنیا محقق شود و این جریان، ظرفیت این مطلب را به خوبی دارد.

وی اظهار کرد: در لابلای وصیت نامه‌های شهدا نیز بر همین اصول تاکید شده است و به روشنی می‌بینیم که جوانان ما با چه اعتقادی در این صف حاضر شدند.

انتهای پیام

کد N1016379