• ۱۳بازدید

جوکار: نادیده گرفتن استقلال کشورها جزئی از دکترین آمریکاست

مجلس شوراي اسلامي,آمريكا

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اقدام اوباما برای اعزام نیرو به شمال سوریه نادیده گرفتن تمامیت ارزی و استقلال دیگر کشورها را جزئی از دکترین آمریکا و سیاست خارجی این کشور دانست.

محمد صالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: یکی از دلایلی که نمی‌شود با آمریکایی‌ها اعتماد کرد همین است که آنها در گفتار یک حرف می‌زنند اما در رفتار جور دیگری عمل می‌کنند و این ناشی از ماهیت سلطه گرایانه وسلطه جویانه آمریکایی‌ها است.

وی با بیان اینکه نادیده گرفتن تمامیت ارزی و استقلال دیگر کشورها در دکترین آمریکا رواج دارد‌، خاطر نشان کرد: چنین چیزی در ذات آمریکایی نهفته است و ما این روند را در گذشته در مورد عراق و افغانستان هم شاهد بودیم و امروز اینکه آنها حاکمیت دولت سوریه را نادیده می‌گیرند یک امر عادی قلمداد می‌شود.

نماینده مردم یزد در مجلس اضافه کرد: تردیدی نیست که سیاست خارجی آمریکا بر مبنای زور و ظلم بنا شده است و آنچه ما در بحرین ‌، فلسطین‌، یمن و عراق می‌بینیم نتایج سیاست‌های غلط آمریکایی‌ها در منطقه است و تا زمانی که آنها دست از سیاست‌شان بر ندارند منطقه روی آرامش را نمی‌بیند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروز حاکمیت دکترین آمریکا و تفکر سیاسی این کشور در منطقه به پایان رسیده است‌، اظهار کرد: اینکه آمریکایی‌ها قصد اعزام نیرو به سوریه را دارند به این دلیل است که آنها کم آورده‌اند و می‌خواهند از طریق اعزام نیرو نقاط ضعفشان را جبران کنند و به دنبال تجزیه سوریه هستند.

وی با اشاره به ائتلاف عراق ‌، ایران‌، روسیه و چین علیه ترویسم‌ این ائتلاف را در جهت خوشکاندن ریشه تروریسم در منطقه موثر دانست و در عین حال گفت که آمریکا قصد دارد با اقدامات تجزیه طلبانه در سوریه همچنان دست بالا را برای تصمیم گیری در مورد سرنوشت این کشور داشته باشد.

انتهای پیام

وبگردی