دادستان کل کشور:مصداق کامل استکبارو شیطان بزرگ،امریکای جنایتکار است/اعلام کیفرخواست علیه دولت آمریکا

13 آبان,ایران و آمریکا

سخنران مراسم 13 آبان در مقابل لانه جاسوسی از تنظیم کیفرخواستی علیه نظام حاکمیتی آمریکا خبر داد.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور طی سخنانی در مراسم روز ملی استکبار ستیزی در تهران که در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا در حال برگزاری است، گفت: امروز مصداق کامل استکبار و شیطان بزرگ، امرکیای جنایتکار است.

وی با بیان اینکه اولین حقیقتی که در 13 آبان برای ما درس آموز است، طمع ورزی آمریکایی ها است، افزود: 13 ابان و خروش امام و حضور مردمی، طومار استکیبار خارجی را در هم پیچید اما همین دستوردهندگان به رژیم منحوس پهلوی همچنان باقی هستند. انقلاب دوم و حرکت دانشجویی پیروان خط امام، لانه جاسوسی و سفارت آمریکایی را تسخیر کردند که قصد داشت حکومت از دست رفته آمریکا در ایران را بازگرداند.

اهم سخنان وي را به نقل از خبرگزاري ها بخوانيد:

**می خواهم کیفرخواستی را در ارتباط با نظام حاکم بر ایالات متحده را عرض کنم. عملکرد آمریکا در کشور خودش نسبت به سرخ‌پوستان قتل عام و اخراج است و کسی به سخنان سرخ پوستان توجه نمی‌کند. 12 درصد جمعیت آمریکا سیاه‌پوست هستند و در زندان‌های آمریکا قریب به نیمی از زندانیان، سیاه پوست هستند.

**2 و نیم میلیون نفر در زندان‌های آمریکا تحت شکنجه و آزار هستند از جمله سیاه پوستان؛ نقض حقوق بشر و نقض حقوق شهروندی و خصوصی و نقض پیمان‌های مختلف توسط آمریکا هم مکرر صورت گرفته است. فقط در عراق 300 هزار نفر کشته و 120 هزار نفر هم به دست نظامیان آمریکایی مجروح شده‌اند.

** امروز حقیقتاً در خصوص نقض حقوق انسان‌ها بشر، طبق اسناد رسمی مسلم بین‌المللی و حقوق بشری، بالاترین نقض‌ها در کشور آمریکا توسط نظام حاکم در این کشور صورت می‌گیرد.

** امروز بالاترین نفرت افکار جهانی از آمریکا وجود دارد و مصداق اتمم و کامل استکبار و شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار است. امروز هرکس در یمن، سوریه و هر کجای عالم صدای عدالت‌خواهی و حق‌طلبی دارد، امتداد راهبردی نظام اسلامی است.

** آل سعود دست آمریکا در منطقه است.

ادامه دارد...

214

کد N1016331