دوما: نه اوباما و نه جمهوری‌خواهان قادر به مقابله با پوتین نیستند

رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه در توییتر خود نوشت، نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا مواضع بسیار خشن و سرسختانه‌ای در مقابل روسیه و رئیس‌جمهوری‌اش اتخاذ کرده‌اند، اما نه آنها و نه اوبامای دموکرات قادر به رقابت و مقابله با پوتین نیستند.

به گزارش خبرگززاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الکسی پوشکف، رئیس کمیته امور خارجه دوما گفت: «آمریکا مملو از افرادی است که فکر می‌کنند قادرند با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه رقابت و مقابله کنند، اما با قضاوت درباره ادعاهایی که باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا و نامزدهای جمهوری‌خواه مطرح می‌کنند، می‌گوییم که هیچ‌کدام قادر به انجام این کار نخواهند بود.»

نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 میلادی آمریکا اغلب از اوباما انتقاد می‌کنند که چرا در مقابل روسیه ضعیف و بی‌تفاوت است.

اوباما روز دوشنبه به این انتقادات پرداخت و با لحنی طنزآلود گفت: «نامزدهای جمهوری‌خواه قادر به مقابله با مخالفان قوی و سرسخت نیستند.» وی افزود: «دقت کرده‌اید تمامی این نامزدها می‌گویند "اوباما ضعیف است. پوتین صورت اوباما را به خاک مالید. وقتی من رئیس‌جمهور شوم و با پوتین صحبت کنم، خبردار می‌ایستد."

رئیس‌جمهوری آمریکا ادامه داد: «اما ناگهان مشخص می‌شود که آنها حتی نمی‌توانند در مناظرات انتخاباتی با تعدادی مجری روبرو شوند. باید به شما بگویم، اگر نمی‌توانید از پس این‌ها برآیید، فکر نکنم رهبران چین و روسیه نگرانی از جانب شما داشته باشند.»

اوباما کاندیداهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را به دلیل وعده‌شان درباره ایستادگی در مقابل ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به سخره گرفت و عنوان کرد، آنها نتوانستند از پس مجریان و منتقدان برنامه سی‌ان‌بی‌سی هم برآیند!

دونالد ترامپ، بن کارسون و سایر نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری از مجریان و خبرنگاران شبکه سی‌ان‌بی‌سی مناظره هفته گذشته به دلیل پرسیدن "سوالات غیرمرتبط" انتقاد کرده‌اند.

باراک اوباما در جمع دموکرات‌های نیویورک با اشاره به این اقدام جمهوری‌خواهان سخنان آنها درباره تغییر روابط با ولادیمیر پوتین را به تمسخر گرفت و گفت: «آنها می‌خواهند روابط با پوتین را تغییر دهند اما کاشف به عمل آمد که حتی نمی‌توانند از پس خبرنگاران سی‌ان‌بی‌سی بربیایند!»

وی ادامه داد: «اگر شما نمی‌توانید این خبرنگاران و منتقدان را مدیریت کنید، فکر نمی‌کنم چینی‌ها و روس‌ها خیلی درباره شما نگرانی داشته باشند.»

انتهای پیام

کد N1016171