"اون" موشک‌های مدرن‌تر و دقیق‌تر ضد هواپیما می‌خواهد

رهبر کره‌شمالی خواستار تولید موشک‌های پیشرفته ضد هواپیما شده است؛ این درخواست تنها یک روز پس از آن مطرح شد که وزرای دفاع آمریکا و کره‌جنوبی "استراتژی چهار بعدی" برای مقابله با تهدید موشکی پیونگ‌یانگ را اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، مذاکرات در سئول میان آمریکا و کره‌جنوبی با صدور بیانیه‌ای در رابطه با خط مشی‌های عملیاتی مهم چهارگانه پایان یافت که برای "رهگیری، دفاع، اخلال و انهدام" موشک‌های کره‌شمالی در صورت نیاز کافی است.

اندکی پس از آنکه این خبر منتشر شد، کیم جونگ اون، رهبر جوان کره‌شمالی از نظامیان و دانشمندان کشورش خواست تا راکت‌های بهتری بسازند؛ مدرن‌تر و دقیق‌تر.

رسانه دولتی کره‌شمالی سه‌شنبه گزارش داد، کیم جونگ اون در جریان یک مانور در بخش غربی مرز مشترک دو کره در جمع نظامیان کشورش سخن گفت. آژانس خبری مرکزی کره‌شمالی گزارش داد: او بر لزوم توسعه فعال بخش علوم دفاع ملی و تولید راکت‌های مختلف ضد هواپیما که مناسب جنگ مدرن باشد و آسمان کشور را از هرگونه حمله هوایی دشمنان دور بدارد، تاکید کرد.

دقیقا مشخص نیست که این مانور در کجا برگزار شده است. برخی کارشناسان معتقدند که این رزمایش‌ها پیش از مذاکرات اشتون کارتر و هان مین کو، وزیران دفاع آمریکا و کره‌جنوبی انجام شده است. یانگ مین-جو، پروفسور دانشگاه مطالعات کره‌شمالی گفته است:‌ اظهارات رهبر کره‌شمالی پس از دیدار مذکور اعلام شد و به نظر می‌رسد که هدفش مقابله با همکاری واشنگتن – سئول است.

انتهای پیام

کد N1016151