راهپیمایی روز استکبار ستیزی در تهران/ طنین شعار مرگ بر آمریکا در مقابل لانه جاسوسی

راهپیمایی 13 آبان در سراسر کشور با شعار مرگ بر آمریکا آغاز شده است.

به گزارش خبرآنلاين، در پايتخت نيز راهپیمایی دانشجویان از دانشگاه تهران به سمت لانه جاسوسی آغاز شد و آنها در طول مسیر به جمع دیگر شهروندان شرکت کننده در این راهپیمایی پیوستند.
مراسم راهپیمایی 13 آبان در تهران هم‌زمان با سایر شهرهای کشور در مقابل لانه جاسوسی و با حضور اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان در حال برگزاری است. تظاهرات ضد استکباری یوم‌الله سیزدهم آبان امسال با فریاد رساتر و بلندتر مرگ بر آمریکا در تهران و در بیش از 770 شهر و شهرستان سراسر کشور ، حماسی و پرشورتر از قبل برگزارمی شود.

در این مراسم در تهران قرار است حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، دادستان کل کشور سخنرانی کند. 

در این میان به جز شبکه‌های داخلی شبکه‌های خارجی از جمله شبکه سی سی تی وی ، ان اچ کی، روزنامه یومیوری ژاپن ، تلویزیون فونیک و شینهوا ، شبکه‌ی تلویزیونی المنار، الاتجاه، سی ان‌ان‌ آمریکا، سی بی اس آمریکا، ای‌آر دی آلمان، تی‌آر‌تی ترکیه، زد دی اف آلمان، فلسطین الیوم، المیادین لبنان، الجزیره قطر، صدای افغان، آسوشیتدپرس آمریکا و غیره پوشش می‌دهند.

در مسیر منتهی به لانه جاسوسی محل برگزاری راهپیمایی 13 آبان در تهران، پلاکاردها و پارچه نوشته‌های زیادی از تقاطع طالقانی - نجات‌اللهی تا طالقانی - مفتح نصب شده است.اغلب پلاکاردها حاوی تصاویر، کاریکاتور و شعارهایی به ویژه شعار "مرگ بر آمریکا"ست.  در راهپیمایی امسال با توجه به فضای توافق هسته‌ای و تصویب برجام، شعار مرگ بر آمریکا بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.  در تمام جایگاه برگزاری این مراسم به زبان‌های انگلیسی و فارسی شعار مرگ بر آمریکا نوشته شده و کاریکاتورهایی از باراک اوباما با این عنوان که "آمریکا مصداق اتم استکبار است" نصب شده است.

27214

 

کد N1016124