با حضور معاون قرآن و عترت انجام شد

رونمایی از تمبر یادبود جانباختگان قرآنی منا

قرآن کريم,فاجعه منا

در مراسم «سوگواره اشک روان بر قرآن کاروان» از تمبر یادبود جانباختگان قرآنی فاجعه منا رونمایی شد.

در مراسم «سوگواره اشک روان بر قرآن کاروان» از تمبر یادبود جانباختگان قرآنی فاجعه منا رونمایی شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در«سوگواره اشک روان بر قرآن کاروان» که 12 آبان به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان منا، در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد، از تمبر یادبود جانباختگان قرآنی منا با عنوان «مهاجران الی‌الله» رونمایی شد.

این تمبر با امضای حجت‌الاسلام محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی فیض مشاور رئیس جهاد دانشگاهی کشور و فرج‌الله خبیر معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان به ثبت رسید.

تمبر «مهاجران الی‌الله» مزین به عکس و نام جانباختگان کاروان قرآنی منا، حسن دانش، محسن حاجی حسنی کارگر، فؤاد مشعلی، محمدسعید سعیدی‌زاده و امین باوی است.

همچنین در این سوگواره از خانواده‌های جانباختگان قرآنی منا در خوزستان، «محمدسعید سعیدی‌زاده، فؤاد مشعلی و امین باوی» با لوح تقدیر تجلیل شد و گروه تواشیح مشکات نیز به اجرای برنامه برنامه پرداخت.

در این مراسم که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، استانداری خوزستان و جامعه قرآنی استان برگزار شد، محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد اسلامی، عباس نظری مدیرکل هماهنگی و ارتباطات معاونت قرآن و عترت، علی سرابی قائم مقام شورای عالی قرآن کشور، مهدی فیض مشاور رئیس جهاد دانشگاهی کشور، پورعلی معاون جهاد دانشگاهی کشور، محمد انجم شعاع قائم مقام شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور و پیشکسوتان و خادمان قرآنی خوزستان، مسئولان استانی و خانواده‌های جانباختگان خوزستانی فاجعه منا و... حضور داشتند.

در فاجعه منا از استان خوزستان هفت نفر جان باختند که یک نفر از آنها از اهواز و ۶ نفر دیگر از آبادان بودند و از این ۶ نفر، سه نفر جزء کاروان قرآنی اعزامی به حج تمتع و از اعضای گروه تواشیح باقرالعلوم آبادان بودند.

انتهای پیام

کد N1016119