المیادین: آمریکا آموزش مخالفان "میانه‌رو" در خاک سوریه را آغاز کرده است

سوريه,آمريكا,مخالفان سوري

براساس گزارش شبکه المیادین، مشاوران نظامی آمریکا آموزش شورشیان به اصطلاح "میانه‌رو " را در خاک سوریه آغاز کرده است. این نشانگر چرخش 180 درجه‌ای اوباما در وعده سال 2013 خود است که گفته بود هیچ نیروی آمریکایی‌ را وارد سوریه نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از "منابع نظامی مطلع" گزارش دارد که مشاوران ارتش آمریکا وارد سوریه شده‌اند و در حال آموزش دادن به "شورشیان میانه‌رو" در نزدیکی شهر سلما در استان لاذقیه در غرب سوریه هستند.

بنا بر این گزارش: افسران آمریکایی آموزش شبه‌نظامیان ترکمان را در نزدیکی سلما در استان لاذقیه آغاز کرده‌اند.

ارتش آمریکا پیشتر چندین دوره آموزشی برای شورشیان سوری در خاک کشورهای مجاور سوریه از جمله ترکیه و اردن برگزار کرده بود که برخی از آنها هنوز ادامه دارد اما این اولین بار است که پنتاگون با اعزام نیرو به سوریه به این اقدام در خاک سوریه مبادرت می‌کند.

استان لاذقیه همان جایی‌ است که روسیه پایگاه هوایی خود را برای انجام عملیات ضد تروریسم در سوریه به راه انداخته است. به‌رغم تاکید واشنگتن مبنی بر اینکه آموزش شورشیان هم‌اکنون با هدف عقب‌راندن داعش است، منابع مطلع نظامی سوری می‌گویند که در حال حاضر هیچ نیروی داعشی در لاذقیه پایگاه ندارد. در عوض شبه‌نظامیان ترکمان سوری در کنار تروریست‌های النصره علیه ارتش سوریه می‌جنگند.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که آمریکا حدود 50 مشاور نظامی را برای آموزش "مخالفان میانه‌رو" به سوریه اعزام می‌کند. به گفته وی، این عملیات شامل "آموزش، مشاوره و امداد" است. این تغییر سیاست در تناقض آشکار با وعده‌های سال 2013 باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکاست. وی گفته بود: من نیروهای آمریکایی را وارد سوریه نمی‌کنم.

انتهای پیام

کد N1016000