رئیس دوره‌ای شورای امنیت اعلام کرد

ارجاع نتیجه گفت‌وگوی آزمایش موشکی ایران به کمیته تحریم

ايران,موشك

رئیس دوره‌ای شورای امنیت تاکید کرد: نتیجه گفت‌وگوی صورت گرفته در شورای امنیت مرتبط با آزمایش اخیر موشک بالستیکی توسط ایران به کمیته تحریم ارجاع شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نماینده انگلیس در سازمان ملل که ریاست دوره ای شورای امنیت در نوامبر (ماه جاری میلادی) را به عهده دارد بعد از ظهر سه شنبه در نشستی مطبوعاتی به تشریح برنامه کار شورا در این ماه پرداخت.

بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما از نیویورک، متیو رای کرفت در پاسخ به دو سوال درباره ایران با توجه به فعالیت های موشکی اخیر ایران و آن‌چه نقض قطعنامه های شورای امنیت از سوی ایران عنوان شده و اینکه آیا انگلیس یا دیگر اعضای شورای امنیت درخواست اعمال تحریم های بیشتر ضد ایران را مطرح کرده است، نیز گفت: پس از گفت‌وگوهایی که ماه گذشته در این باره صورت گرفت نتیجه گفت‌وگوها را به کمیته تحریم ارجاع دادیم و آنان نیز در ماه جاری موضوع را بررسی خواهند کرد. درصورتی که کمیته تحریم بخواهد این موضوع را ماه جاری در شورای امنیت مطرح کند، فرصت مناسب را برایش فراهم خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سئوال دوم مبنی بر اینکه ایران تهدید کرده است در صورت عدم همکاری عربستان سعودی میز مذاکرات را ترک خواهد کرد نیز افزود: امیدواریم همه بازیگران منطقه ای به ویژه ایران و عربستان در این گروه بندی بین المللی که در وین تشکیل شده نقش سازنده ای ایفا و هر دو این کشورها و دیگر کشورهای مرتبط به طور سازنده و موثر نه فقط درباره سوریه بلکه فراتر از آن نیز با یکدیگر همکاری کنند.

انتهای پیام

کد N1015952