گروه نرماندی افزایش تعداد ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در اوکراین را بررسی می‌کند

وزرای خارجه کشورهای عضو گروه نرماندی (روسیه، فرانسه، آلمان و اوکراین) در روزهای آتی در برلین دیدار می‌کنند تا درباره افزایش ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در شرق اوکراین گفت‌وگو کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، گروه سه جانبه تماس در یک نشست خبری ویدئویی که روز سه شنبه برقرار شد به گزارش‌های تهیه شده توسط نمایندگان هیات نظارت سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره شرق اوکراین گوش سپردند.

این گروه تماس برای ارائه پیشنهادهای موثر و مفید برای حل بحران اوکراین در نشست امروز وین، اتریش حضور خواهند یافت و مذاکرات وزرای امور خارجه چهار کشور روسیه، فرانسه،‌ آلمان و اوکراین نیز در برلین در نشستی که ششم نوامبر سال جاری میلادی برگزار می‌شود،‌ شرکت می‌کنند تا به بررسی افزایش تعداد ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در دونباس، شرق اوکراین بپردازند.

سخنگوی هیات اعزامی از جانب دولت کی‌یف به مذاکرات مینسک در این باره گفت: وزرای چهار کشور خواستار افزایش تعداد ناظران هستند و می‌خواهند تجهیزات شامل پهپاد و دوربین‌های نظارتی برای این ناظران تهیه شود.

گروه تماس هم‌چنین اعلام کرده که تلاش‌ها برای خروج تسلیحات با کالیبر زیر 100 میلیمتر از دونباس را به زودی به مرحله اجرا درآورد.

این سخنگو همچنین گفت:‌ حضار در این مذاکرات به گروه‌های دخیل در سیاست گذاری اوکراین در منطقه تاکید دارند تا روند بررسی اجرای قوانین در انتخابات محلی این کشور را تسریع بخشند.

انتهای پیام

کد N1015919