آجرلو گفت:

یک نماینده خوب باید توانمند و مشرف به قانون باشد

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: از بهترین ویژگی‌های یکی نماینده خوب، اقتدار و اشراف او به حوزه تقنین و انجام وظایف نمایندگی است.

فاطمه آجرلو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه از وظایف نمایندگی در سطح ملی توانمندی در حوزه تقنین، قانون‌گذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین است، اظهار کرد: انجام وظایف نمایندگی در حوزه انتخابیه نیز باید مدنظر نمایندگان باشد که در این حوزه هم اشراف نماینده به قانون، به هماهنگی دستگاه‌ها و هموار کردن راه برای اجرای وظایف دستگاه‌های اجرایی کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس ماده 159 قانون برنامه پنجم توسعه یکی از اعضای اصلی کمیته برنامه‌ریزی استان، نماینده است، افزود: در کمیته برنامه‌ریزی استان‌ها، تمام برنامه‌های اجرایی، فرهنگی و اجتماعی هر استان انجام می‌شود و بودجه‌ها تخصیص داده می‌شود و نماینده با مشکلات استانی خود در این کمیته آشنا می‌شود و برای رفع آنها کمک می‌کند و راه را برای خدمت رسانی بهتر هموار می‌کند.

این فعال سیاسی،‌ اظهار کرد: توانمندی و اشراف نماینده در حوزه قانون، می‌تواند نظام خدمت‌گذاری را در استان‌ها و کل کشور هموار کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مردم از وظایف یک نماینده در چارچوب قانون مطلع شوند و انتظارات خود را بر اساس قانون تنظیم کنند، اجازه عرض اندام در این عرصه را به هر کسی نمی‌دهند.

آجرلو تصریح کرد: مردم با آشنایی به وظایف نمایندگان در انتخابشان دقت نظر خواهند داشت تا کسانی که وارد مجلس می‌شوند به پروتکل‌های پارلمانی آشنا باشند و حداقل آیین‌نامه داخلی مجلس را بشناسند و بدانند چه وظیفه‌ای دارند و چه می‌خواهند انجام دهند.

آجرلو با بیان اینکه نماینده ویترین هر شهر و استان محسوب می‌شود، گفت: نماینده زبان گویای استان است پس هرچه توانمندتر، گویاتر و مشرف‌تر به قانون باشد، بهتر می‌تواند از حق و حقوق مردم دفاع کند.

انتهای پیام

کد N1015897

خواندنی از سراسر وب