اعتراف یعالون به کمک مشروط اسرائیل به مخالفان مسلح سوری

اسراييل

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم موضع علنی در قبال ابقای بشار اسد در قدرت اتخاذ نکرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سوریه نیوز، موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سخنانی در نزدیکی شهر قدس گفت: سیاست ما در قبال سوریه چیست؟ ما می‌گوییم که خواهان مداخله نیستیم. اما نظراتی درباره اتفاقاتی که دوست داریم در سوریه بیفتد، داریم. با این حال به دلیل حساس بودن مسائل ما در موضع و شرایطی نیستیم که اجازه بدهد بگوییم با بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه یا علیه وی هستیم.

این اظهارات همزمان با اظهارات وزارت خارجه روسیه ایراد شد که در آن اعلام کرده ابقای بشار اسد در قدرت را یک مساله «حتمی» نمی‌داند.

یعالون درباره مذاکرات وین گفت: روس‌ها از اسد حمایت می‌کنند، آمریکایی‌ها، ترکیه‌ای‌ها و عربستانی‌ها علیه وی هستند. ایرانی‌ها نیز حامی وی هستند. ما در این سطح نیستیم و به منافع ویژه خود توجه می‌کنیم.

وی بار دیگر بر خطوط قرمز اسرائیل تاکید کرد که در صورت تجاوز از آن اسرائیل دست به اقدام نظامی خواهد زد.

یعالون درباره درگیری‌ها در سوریه گفت: ما سلاح به گروه‌های سوری نمی‌دهیم اما تنها کمک‌های انسانی را به آنها ارائه می‌دهیم البته به دو شرط این کار را انجام می‌دهیم یکی عدم اجازه به تروریست‌ها برای رسیدن به جولان و دوم عدم آسیب زدن به دروزی‌هایی که برای ما بسیار مهم هستند.

انتهای پیام

کد N1015894