دیپلمات روس: اگر افغانستان بخواهد، در جنگ علیه تروریسم کمک می‌کنیم

سفیر روسیه در کابل اعلام کرد: در صورتی که افغانستان بخواهد، در جنگ علیه تروریسم به این کشور کمک می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، الکساندر مانتیتسکی، سفیر روسیه در کابل در یک نشست خبری گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به او گفته است که در صورت درخواست دولت افغانستان، کشورش حاضر است در جنگ با تروریسم با افغانستان همکاری کند.

به گزارش بی.بی.سی، مانتیتسکی گفت که گفت‌وگوهای دو کشور در مورد همکاری‌های دوجانبه ادامه دارد و باید مشخص شود که افغانستان در چه بخش‌هایی نیاز به کمک و همکاری روسیه دارد.

پیشتر ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان از روسیه خواسته بود که برای مبارزه با گروه داعش به کابل کمک کند.

مانتیتسکی در نشست خبری خود گفت که به رغم حضور 14 ساله نیروهای غربی در افغانستان، ناامنی و خشونت در این کشور رو به افزایش است و روسیه نگران این است که با خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان، وضعیت امنیتی بدتر شود.

ماه گذشته نیز رئیس‌جمهوری روسیه از احتمال کشیده شدن دامنه خشونت‌ها در افغانستان به کشورهای آسیای میانه ابراز نگرانی کرده بود. پوتین گفت که اوضاع افغانستان حقیقتا رو به بحرانی شدن است و از رهبران کشورهای آسیای میانه خواست تا در اقدامی مشترک، مانع از عبور تروریست‌های داعش از مرز افغانستان و ورود آنها به کشورهای خود شوند.

انتهای پیام

کد N1015764