/کنگره علوم انسانی اسلامی - قم/

ارسال بیش از 400 مقاله به کنگره علوم انسانی اسلامی

دبیر علمی سومین کنگره علوم انسانی اسلامی گفت: برای کنگره سوم 565 چکیده مقاله و 404 مقاله به دبیرخانه رسیده که از این تعداد 92 مقاله روز یکشنبه در قالب 10 کمیسیون تخصصی در تهران ارائه شد و مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه قم، عطاءالله رفیعی آتانی طی سخنانی در اختتامیه سومین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی که در سالن همایش مدرسه علمیه امام موسی کاظم (ع) برگزار شد، با قدردانی از میزبانی آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی گفت: ایشان به عنوان یک شخصیت جامع از پیشتازان تحول حوزه به تناسب اقتضائات عصر خود هستند.

وی افزود: یکی از اهداف این کنگره، قدردانی از زحمات کم‌نظیر مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی به دلیل بنیانگذاری نخستین دانشگاه علوم انسانی در کشور است.

دبیر علمی کنگره اظهار کرد: علوم انسانی از آن‌سو که متناسب با اقتضائات محیط است، زیست‌بوم خواهد بود و علوم انسانی از سوی هر پژوهشگری به تناسب اندیشه‌ او خواهد بود و از این‌رو قید اسلامی در این علوم، امری مشخص است.

رفیعی آتانی با بیان اینکه‌ دستاورد علوم انسانی در حوزه علمیه قم بسیار بالاست، گفت: در حال حاضر حوزه علمیه قم در سطحی قرار دارد که می‌تواند پیشتازی سایر حوزه‌ها را در دست بگیرد. تلاش روحانیون در این امر مانند تلاش پیشوا بودن روحانیت در انقلاب اسلامی است و از همین‌رو پیشنهاد می‌شود مدارس علوم انسانی دقیقا مطابق با اندیشه حوزه‌های علمیه تشکیل شوند.

وی ادامه داد: در دو کنگره گذشته با 2000 استاد و پژوهشگر ارتباط علمی برقرار شد و از 862 مقاله داخلی و خارجی دریافت‌شده که از مجموع آنها 201 مقاله مورد تایید نهایی قرار گرفت در دو مجموعه، مقالات منتشر شده است.

دبیر علمی کنگره اظهار کرد: برای کنگره سوم 565 چکیده مقاله و 404 مقاله به دبیرخانه رسیده که از این تعداد 92 مقاله روز یکشنبه در قالب 10 کمیسیون تخصصی در تهران ارائه شد و مورد بررسی قرار گرفت.

رفیعی آتانی با اشاره به جایزه جهانی علوم انسانی گفت: این جایزه به کسی تعلق می‌گیرد که اندیشه برتری در حوزه علوم انسانی اسلامی داشته باشد.

انتهای پیام

کد N1015712