مرکل خواستار باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا شد

سیاسی

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در مراسم روز صنعت این کشور خطاب به سیاستمداران انگلیسی خواهان باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان از انگلیس خواست به عضویت خود در اتحادیه اروپا ادامه دهد.

مرکل با شرکت در مراسمی به مناسبت روز صنعت این کشور  گفت: به نظر می رسد بحران مهاجران بعضی از کشورها مثل انگلیس را از ماندن در این اتحادیه دلسرد کرده است ولی باید بگویم که مسئله مهاجران موقتی است.

وی گفت: به اعتقاد من انگلیس باید همچنان به عنوان یک عضو فعال اتحادیه اروپا باقی بماند. اروپای امروز مدتهاست که دیگر اروپایی با یک سرعت واحد نیست. بنا به دلایل زیادی برایمان مهم است که انگلیس به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا باقی بماند.

مرکل در ادامه به اختلافات کشورهای اروپایی اشاره و خاطر نشان کرد که نباید این اختلافات باعث شود بعضی از کشورها از اتحادیه اروپا جدا شوند.

این در حالی است که بحران های مختلف از جمله بحران اقتصادی و هجوم مهاجران به اروپا باعث شده بعضی از کشورهای اروپایی از جمله انگلیس به فکر جدایی از اتحادیه اروپا بیفتند. انگلیس قرار است بعد از همه پرسی عمومی در سال ۲۰۱۷ برای این موضوع تصمیم گیری کند.

گفته می شود در صورت جدایی انگلیس احتمال جدا شدن کشورهای دیگر هم وجود دارد که زمزمه های آن از هم اکنون شنیده می شود.

کد N1015659