پوتین: هر گونه تلاش برای ارعاب روسیه بیهوده است

سیاسی

رئیس جمهور روسیه هدف اصلی روسیه در سوریه در مبارزه با تروریسم را موفق خواند و تأکید کرد که هر گونه تلاش برای ارعاب روسیه بیهوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنک، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در اظهاراتی هدف اصلی این کشور در سوریه در مبارزه با تروریسم را موفق خواند.

پوتین امروز در این باره به خبرنگاران گفت: اولین و مهمترین هدف ما در سوریه و حتی در مناطق دیگر،  مبارزه با تروریسم است.

وی در ادامه تصریح کرد که هر گونه تلاش برای ارعاب روسیه بیهوده است.

این در حالیست که سخنگوی نیروی هوایی روسیه امروز اعلام کرد: جنگنده بمب افکن های «سو - ۲۴ » مواضع تروریستهای داعش در سوریه را با دو بمب سنگر شکن بمباران کردند.

به گزارش مهر، روسیه از چهارشنبه مصادف ۳۰ سپتامبر  سال جاری، اعلام کرد که در راستای قوانین بین المللی و بنا به درخواست دولت مشروع سوریه حملات هوایی خود به تروریست های تکفیری داعش در این کشور را آغاز می کند.

گفتنی است، مقامات روسیه در چارچوب قطعنامه شماره ۳۳۱۴ مصوب سال ۱۹۷۴ میلادی مجمع عمومی سازمان ملل، اعلام کرده بودند که حملات هوایی آن ها به تروریست ها در سوریه بنا به درخواست دولت قانونی این کشور بوده و لذا موضوع حمایت ها از سوریه در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش در این کشور بر اساس منشور ملل متحد و در چارچوب قوانین بین المللی محسوب می شود.

سوریه از سال ۲۰۱۱ تا کنون دارای مشکلات زیادی بوده و در جبهه های متعددی با گروه های تروریستی مانند النصره و داعش مشغول مبارزه است. در این میان، محور عربی-غربی-صهیونیستی از هیچ تلاشی در راستای حمایت از تروریست های داعش و النصره در سوریه دریغ نکرده و تصاویر کمک های آن ها از طرق مختلف مانند ارسال هوایی تجهیزات به تروریست ها گواهی بر صدق این مدعا است.

کد N1015607