مرکل: برای محدودیت در پذیرش آوارگان برنامه ریزی می کنیم

سیاسی

صدراعظم آلمان از برنامه ریزی برای اعمال محدودیت هایی برای پذیرش آوارگان در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان امروز در اظهاراتی در خصوص اعمال برخی تعدیلات برای پذیرش آوارگان در این کشور اروپایی خبر داد.

مرکل در این باره گفت: در حال برنامه ریزی برای اعمال محدودیت هایی برای پذیرش مهاجران هستیم.

وی در ادامه افزود: علیرغم مشکلات موجود در پذیرش آوارگان، به نظر نمی رسد که بستن مرز با کشور اتریش پیشنهاد خوبی برای این مشکل به شمار محسوب شود.

این در حالیست که «زیگمار گابریل» معاون صدراعظم آلمان و وزیر اقتصاد این کشور در سخنانی به آوارگانی که به سوی این کشور می آیند، گفت: به نظر من، آلمان کشور راحتی نیست.

با آغاز تجاوز گروه تروریستی داعش در سوریه در سال ۲۰۰۱ که با حمایت آمریکا و محور غربی-عربی شدت گرفت، تعداد بی شماری از غیرنظامیان سوری از ترس جان خود مجبور به ترک خانه های خود شده و مسیر پر خطر اروپا را برگزیدند. در این میان تعداد بسیاری از آن ها در حوادث جداگانه ای جان خود را از دست داده و تعداد زیادی نیز ناپدید شدند.

دراین راستا، «مارین لوپن» رهبر جبهه ملی فرانسه پیشتر در سخنانی، سیاست های اتخاذی اروپا و کشورش را موجب بی ثباتی در خاورمیانه و در نتیجه سرازیر شدن موج مهاجران به کشورهای اروپایی دانسته و گفته بود که اکنون این کشورها باید بهای آن را بپردازند.

کد N1015597