استفاده روسیه از بمب های سنگر شکن علیه مواضع داعش در سوریه

سیاسی

«ایگور کلیموف» سخنگوی نیروی هوایی روسیه امروز اعلام کرد که جنگنده های این کشور مواضع تروریست های داعش در سوریه را با دو بمب سنگر شکن مورد هدف قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، جنگنده بمب افکن های روسیه در حملات امروز خود به پایگاهها و مواضع گروه تکفیری - صهیونیستی داعش از دو بمب سنگر شکن استفاده کردند. 

«ایگور کلیموف» سخنگوی نیروی هوایی روسیه در این باره اعلام کرد: جنگنده بمب افکن های «سو - ۲۴ » مواضع تروریستهای داعش در سوریه را با دو بمب سنگر شکن بمباران کردند.

کلیموف در گفتگوی مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: جنگنده های روسیه در حملات خود از ۲ بمب سنگرشکن به وزن ۵۰۰ کیلوگرم برای پایگاه های داعش استفاده کرده و آن ها را مورد هدف قرار داده اند.

وی در ادامه افزود: بمبهای «بیتاب - ۵۰۰ » برای منهدم کردن مراکز حفاظت شده با پوششهای بسیار سخت و بتنی استفاده می شود، به طوری که در شهرها نمی توان از این بمبها استفاده نمود.

به گزارش مهر، روسیه از چهارشنبه مصادف ۳۰ سپتامبر  سال جاری، اعلام کرد که در راستای قوانین بین المللی و بنا به درخواست دولت مشروع سوریه حملات هوایی خود به تروریست های تکفیری داعش در این کشور را آغاز می کند.

کد N1015581