مرکل: کوتاهی در مقابله با افزایش دمای جهانی امواج بزرگتر پناهجویان را در پی دارد

صدر اعظم آلمان هشدار داد کوتاهی کشورهای جهان در مقابله با روند گرم شدن آب‌وهوای جهان موجب راه افتادن امواج بزرگ جدیدی از پناهجویان در جهان خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان اظهار کرد، جهان باید هر کاری که می‌تواند انجام دهد تا هدف بین‌المللی برای مقابله با گرم شدن آب‌وهوای جهان را برآورده کند و کوتاهی در انجام این کار موجب راه افتادن امواج جدیدی از پناهجویان در جهان می‌شود.

سازمان ملل و کارشناسان اعلام کرده‌اند وعده دولت‌ها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای پیش از برگزاری کنفرانس جهانی آب‌وهوای جهانی در پاریس که از ماه آینده میلادی آغاز خواهد شد، برای آن که روند افزایش دمای جهانی تا پایان این قرن زیر دو درجه سلسیوس(3.6 درجه فارنهایت) باقی بماند کافی نیست.

مرکل امروز(سه‌شنبه) در یک سخنرانی گفت: اگر ما موفق به انجام این کار نشویم این ممکن است موجب راه افتادن تحرکات تعداد بسیار بسیار زیادی از پناهجویان در سراسر جهان شود.

دانشمندان می‌گویند،‌ افزایش دمای جهانی بالای دو درجه سلسیوس می‌تواند تاثیرات عمیق و برگشت‌ناپذیر برای آب‌وهوا داشته باشد.

انتهای پیام

کد N1015468