قاری بین‌المللی مصری:

قاریان ایرانی صدای زیبا دارند اما سبک جدیدی ندارند

قرآن کريم

قاری بین‌المللی مصری گفت: وقتی قرآن از جان و دل خوانده شود و آیات را از روح خود تلاوت کنیم موجب می‌شود در دل و جان کسانی هم که می‌شنوند، تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

محمود شحات انور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان با تاکید بر این‌که «تلاوت معنامحور موجب جذب مخاطبان بیشتری می‌شود» عنوان کرد: قاریان ایرانی صداهای بسیار دلنشین و زیبایی دارند اما متاسفانه سبک جدید و خاصی ندارند که امیدواریم در این خصوص در آینده موفق باشند.

شحات انور ابراز امیدواری کرد خداوند متعال به همه‌ قاریان عزت و سربلندی بدهد و از یاران واقعی قرآن کریم باشند و در این راه تلاش کنند و راه مستقیم را بروند.

وی با اشاره به این‌که «قطعأ قرآن تاثیر بسیاری در زندگی انسان‌ها دارد»، افزود: این موضوع بسیار زیبایی است و درس‌های بسیار در زندگی انسان‌ها دارد.

شحات انور با اعلام این‌که «تلاوت قرآن و عمل به آن زندگی انسان‌ها را مقدس و کامل می‌کند، به شهید حسنی کارگر از قاریان بین الملل که در فاجعه منا به شهادت رسید» اشاره کرد و افزود: من خیلی به یاد ایشان هستم و همیشه از خداوند متعال برای ایشان طلب آمرزش و مغفرت دارم.

این قاری بین المللی مصری با بیان این‌که «از خداوند متعال درخواست می‌کنم همیشه ایشان در مقام صالحان باشد» بیان کرد: من با ایشان در مسابقات بین المللی قرآن آشنا شدم.

وی در همین خصوص درباره فاجعه منا گفت: اینکه می‌بینیم حاجیان بزرگ در مکانی پر برکت و مطهر جان خود را از دست می‌دهند حُسن عاقبت آن‌ها را نشان می‌دهد.

انتهای پیام

کد N1015315