دریادار فدوی در دانشگاه صنعتی شریف:

توان آمریکایی ها در منطقه خلیج فارس رو به اضمحلال است

سیاسی

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: به برکت روال و مشی انقلاب اسلامی که توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس اعمال می‌شود، توان امریکایی ها در این منطقه رو به اضمحلال است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه نیوز؛ دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه طی سخنانی در همایش دانشگاه صنعتی شریف که در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی برگزار شد، اظهار داشت: عدم انفعال و قبراق بودن و از موضع ابتکار عمل وارد شدن، از مشخصه های ایامی مثل ۱۳ آبان است بخصوص که پای امریکایی ها در میان باشد.

دریادارفدوی افزود: اگر به ماهیت انقلاب اسلامی و ماهیت امریکا توجه نشود اشتباه محاسباتی صورت می‌گیرد؛ چیزی که الان هم بعضا دچار آن هستیم.

وی ادامه داد: اگر ماهیت این دعوا، اقتصادی و سیاسی و نفوذ در غرب آسیا بود، تا الان تمام می‌شد با توجه به اینکه این موضوع، موارد مشابه نیز در دنیا دارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در عین حال تاکید کرد: ماهیت این دعوا، منازعه حق و باطل است و تا آخر نیز ادامه خواهد داشت.

دریادارفدوی با بیان اینکه حضرت امام(ره) از ابتدا به اصل موضوع یعنی شیطان بزرگ پرداخت نه به شیطانهای کوچک، تصریح کرد: ایشان یک نظریه پرداز بود که به حرکت در این مسیر تا آخر اعتقاد داشت و هرچند دشمن مسیر مقابله سخت با انقلاب را در پی گرفت ولی ابتکار عمل بدست انقلاب بود.

وی خاطرنشان کرد: دولت موقت نیز در همان مقطع، انقلابی بودن را تا زمان اوایل انقلاب قبول داشت ولی بعد می گفتند که ما هم باید مثل بقیه دولتها باشیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه به تلاش آمریکایی‌ها در مقاطع مختلف در تقابل با انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: ۵-۶ کودتا در سالهای انقلاب رخ داد که یکی از آنها رسانه ای شد و پشت همه انها هم امریکا بود.

دریادارفدوی با بیان اینکه امریکایی ها رسما و مستقیما در جنگ تحمیلی در خلیج فارس وارد شدند، اظهار داشت: دعوای ما با امریکا همیشگی بوده و یک لحظه هم از شدت آن کم نشده است.

وی در ادامه به موضوع مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: شاید در این مذاکرات یکی دو ساله، به دنبال این بودند که ما هم مثل سایر دولت ها در روال سیاسی جهان قرار بگیریم که در این صورت در این صورت زمان زیادی نمی کشد که از انقلاب و مشخصه های ان چیز زیادی نخواهد ماند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: اگر فردی مسولیتی را در انقلاب اسلامی بپذیرد و قسم یاد کند اما مبانی انقلاب اسلامی را قبول نداشته باشد، کار خیلی خراب می‌شود.

دریادارفدوی خاطرنشان کرد: عدم اعتقاد مسئولین به مبانی انقلاب، هدفیست که امریکا بدنبال آن است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی امروز در بهترین و قویترین حالت خود است، گفت: دشمن به قدرت انقلاب اسلامی اذعان دارد اما متاسفانه افرادی در داخل این را قبول ندارند. در حالی که این چیزی است که باید به آن اعتقاد داشته باشند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه منافع و امنیت ملی امریکا را در تضاد با منافع و امنیت دیگر کشورها دانست و افزود: وجود ما نشانه قدرت انقلاب اسلامی است و اگر امریکا یک لحظه مطمئن بود که در جنگ با ایران پیروز می‌شود با انقلاب درگیر می‌شد.

دریادار فدوی با بیان اینکه سالهای طولانی است که در حالت بازدارندگی با امریکا بسر می‌بریم، اظهار داشت: قدرت ما از هر لحاظ حتی قابل مقایسه با چند سال پیش هم نیست چه برسه به اول انقلاب و این قدرت بازدارندگی هم یک ادعا نیست بلکه اقرار خود دشمن است و ۱۰ سال است که این بازدارندگی نمود علنی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، خلیج فارس را یکی از استثنایی ترین مناطق دنیا عنوان کرد و گفت: نیروی دریایی ارتش امریکا، یک ارتش کامل است و توان نظامی امریکا دریاپایه بوده و طبق اسناد خودشان، تنها جایی که ارزش یکسان با خاک این کشور دارد، همین خلیج فارس است.

دریادارفدوی تصریح کرد: به برکت روال و مشی انقلاب اسلامی که توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس اعمال می‌شود، توان امریکایی ها در این منطقه رو به اضمحلال است.

در این همایش همچنین از خانواده سردار شهید حسین همدانی تقدیر به عمل آمد.
 

کد N1015301