کرملین: حادثه سقوط هواپیمای مسافربری ربطی به حملات هوایی روسیه در سوریه ندارد

سخنگوی کرملین اعلام کرد که حملات هوایی روسیه در سوریه با سقوط هواپیمای مسافربری این کشور ربطی نداشته و آنها دو داستان جدا از یکدیگر هستند و هیچ دلیلی وجود ندارد که آنها را مرتبط با یکدیگر دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین اعلام کرد: هر گونه فرضیه سازی درباره سقوط هواپیمای مسافربری مسکو در صحرای سینا در مصر و حملات هوایی روسیه در سوریه درست نیست. بار دیگر اعلام می‌کنم که این دو موضوع متفاوت از یکدیگر است. گمانه زنی‌های متفاوتی درباره علت سقوط هواپیما پیش از تکمیل تحقیقات گفته می‌شود اما نباید این گمانه زنی‌ها را به عنوان نتیجه قطعی تلقی کرد.

وی ادامه داد: در این باره ما بارها اعلام کردیم که تحقیقات در حال انجام است و البته شما می‌توانید گمانه زنی‌هایی، هرچقدر که می‌خواهید انجام دهید اما این گمانه زنی‌ها هیچ ربطی با واقعیت امر ندارد. هر زمان اطلاعاتی از تحقیقات در حال انجام به دست آید، در اختیار عموم گذاشته خواهد شد.

پسکوف اضافه کرد: برخی کشورها پیشنهادهایی درباره کمک به انجام تحقیقات درباره این مساله داده‌اند. اما همانگونه که می‌دانید این اقدامات بر اساس قوانین بین‌المللی انجام می‌شود. در درجه اول کشوری که می‌تواند در این باره تحقیق کند، روسیه است که هواپیمای سانحه دیده به آن تعلق دارد، کشور دوم نیز مصر است که سانحه در آن کشور اتفاق افتاده و در نهایت کشورهایی که شهروندانشان در آن هواپیما بوده است که روسی بوده‌اند.

وی در ادامه با رد هر گونه اعلام تاریخ زمان مشخصی مبنی بر اعلام نتایج تحقیقات گفت: نمی توان در این باره زمان مشخصی را اعلام کرد.

هم چنین سخنگوی کرملین از پاسخ به سوالی درباره کمک گرفتن روسیه از ماهواره طلاعاتی آمریکا درباره دلیل سقوط هواپیمای مسافربری خودداری کرد.

وی گفت: من هم همانند شما اطلاعی از این موضوع ندارم و از رسانه‌ها شنیده‌ام.

انتهای پیام

کد N1015210