115 روز تا انتخابات

چه خبر از فعالیت‌های انتخاباتی؟

احزاب,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

هرچه به تاریخ ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نزدیکتر می‌شویم نشست‌ها و جلسات احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی برای رسیدن به لیست و سرلیست فشرده‌تر می‌شود.

برگزاری کنگره و همایش از جمله اقدامات احزاب سیاسی در آستانه انتخابات است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، برگزاری کنگره کارگزاران در دی ماه از جمله فعالیت‌های انتخاباتی است.

اکبر منتجبیمعاون دبیرکل حزب کارگزاران با بیان این‌که «در راس و رهبری جریان اصلاحات هیچ محدودیتی وجود ندارد» تاکید کرد: اینکه عده‌ای می گویند فقط یک نفر یا دو یا سه نفر در این جایگاه حضور دارند این گونه نیست.

وی با تاکید بر این‌که «حزب کارگزاران عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است و از هر تصمیمی که این شورا اتخاذ کند تبعیت می‌کند» درباره برخی اظهارات و شایعات مبنی بر وجود اختلاف در سطح عمیق میان کارگزاران و جریان اصلاحات اظهار کرد: این مباحث را مخالفان کارگزاران مطرح می‌کنند چرا که آن‌ها با این حزب مشکل دارند در غیر این صورت اعضای کارگزاران هم عضو شورای مشورتی آقای خاتمی هستند و هم در شورای هماهنگی اصلاحات حضور دارند. آن‌ها همچنین در شورای عالی اصلاحات نیز عضویت دارند و طبق تصمیماتی که در این شوراها اتخاذ می شود حرکت خواهند کرد.

این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران همچنین در مورد زمان برگزاری کنگره این حزب خاطرنشان کرد: قرار است که کنگره‌ای بسیار بزرگ و با شکوه در دی ماه سال جاری برگزار شود.

جلسات‌ جمعیت ایثارگران با موتلفه و پایداری به مرحله جمع‌بندی نظرات رسیده است

جواد عامری قائم‌ مقام جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: در هفته‌های گذشته جلساتی را با اعضای حزب موتلفه و جبهه پایداری برگزار کرده‌ایم و در حال حاضر در مرحله جمع‌بندی نظرات‌مان با این دو تشکل اصولگرا هستیم.

وی با بیان این‌که «برگزاری این جلسات مشترک از ماه گذشته آغاز شده است» اظهار کرد: جلسات مشترک ما با موتلفه و پایداری تنها یک ماه است که برگزار می‌شود و توقع این‌که در طول یک‌ ماه بتوان به جمع‌بندی نهایی رسید، کمی بعید است.

حدود 40 نفر داوطلب احتمالی شرکت در انتخابات از استان کهگیلویه و بویراحمد

جلیل حسنیدبیر ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون حدود 40 نفر به عنوان داوطلب احتمالی شرکت در انتخابات این استان هستند.

وی افزود: از این تعداد داوطلب احتمالی حدود 15 نفر از حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، حدود10نفر از حوزه انتخابیه گچساران و باشت و حدود 15 نفر از حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده هستند.

دبیر ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: دوره توجیهی اتنخابات مجریان انتخاباتی استان کهگیلویه وبویراحمد و خوزستان بصورت مشترک روزهای هفتم و هشتم آذر ماه امسال در شهر اهواز با حضور مسئولان کشوری برگزار می شود.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به دنبال انسجام اصلاح‌طلبان است

علی‌محمد غریبانی رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به دنبال همگرایی و انسجام میان نیروهای اصلاح‌طلب است.

علی‌محمد غریبانی در جلسه‌ای، اصلاح طلبان استان اردبیل را به انسجام و اتحاد بیش از پیش دعوت کرد و گفت: اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو کار بزرگی در پیش دارند و کارهای بزرگ جز با انسجام و اتحاد پیروز نمی‌شود.

دبیر کل انجمن مهندسان ایران تصریح کرد: باید از موازی کاری و نظرات شخصی و سلیقه‌ای عمل کردن دوری کنیم و به صورت متحد و واحد وارد عرصه سیاسی شویم.

وی با بیان این‌که «جریان‌هایی در جهت کند کردن کار شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان یا اختلاف‌افکنی بین اصلاح‌طلبان در حرکت هستند» یادآور شد: اعضای شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در مورد ریاست آقای عارف بر این شورا اجماع صددرصدی داریم و تاکنون صحبتی در مورد ریاست فرد دیگری در این شورا مطرح نشده است و بنده شخصاً با آقای عارف دیدار کرده و از نظرات ایشان استقبال می‌کنم و برای آنها احترام قائل هستم.

دومین جلسه شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان به ریاست عارف برگزار می‌شود

دومین جلسه شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان روز یکشنبه آینده به ریاست محمد رضا عارف برگزار می شود.

مچنین حسین موسوی تبریزی به جای علی‌ محمد غریبانی در این جلسه به عنوان رئیس جدید شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، آغاز به کار خواهد کرد.

انتخابات حق‌الناس است

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی با اشاره به این‌که «انتخابات حق‌الناس است و باید با برنامه ریزی آن را محافظت و صیانت کنیم» اظهار کرد: در برگزاری انتخابات نباید تحت تاثیر زر و زور و تزویر و قدرت قرار بگیریم و نتوانیم به خوبی برنامه‌ریزی کنیم.

حسن بیگی در دوازدهمین جلسه ستاد انتخابات استان مرکزی تصریح کرد: مجریان برگزاری انتخابات باید اصل بی‌طرفی را رعایت کنند و از فرد خاصی جانبداری نکنند، هر شخصی نظر خود را دارد و مهم این است که این نظر را در کار و تصمیم‌گیری دخالت ندهد.

یک کاندیدای انتخابات باید از سیاسی کاری‌ها دور باشد

امیر رضا اکبرپور دبیر انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه یزد اظهار کرد: ویژگی یک نماینده خوب این است که در عین سیاستمدار بودن از سیاسی کاری‌ها دورباشد.

وی اظهار کرد: یک کاندیدا که می‌خواهد به مجلس راه پیدا کند باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا مورد قبول مردم قرار بگیرد. اولین و مهم‌ترین ویژگی یک نماینده این است که در عین حال که یک سیاستمدار حاذق است از سیاسی کاری‌ها دوری می‌کند.

انتخاب سرلیست اصلاح‌طلبان زود است

فرج کمیجانی عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت‌: برای صحبت کردن و بحث درباره سرلیستی اصلاح‌طلبان وقت هست و الان زود است که به آن بپردازیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ارتباط با گمانه زنی‌ها برای انتخاب سرلیست اصلاح‌طلبان برای انتخابات آتی مجلس تصریح کرد: مهم آن است که چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب کنار هم در یک لیست قرار بگیرند. اول باید مشخص شود چه کسانی مایل هستند تا در انتخابات شرکت کنند و بعد از آن به موضوع سر لیستی بپردازیم. گمانه زنی‌ها و انتخاب سرلیست اصلاح طلبان در حال حاضر بسیار زود است.

پروژه اصلی مجمع نیروهای خط امام الزاماً انتخابات نیست

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خامنه‌ای دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در نشست دوره‌ای دبیران استانی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام در تهران گفت: ما تاکید کردیم و تاکید می‌کنیم که هرگز پروژه اصلی و اساسی ما در مجمع نیروهای خط امام، الزاماً انتخابات نیست و انتخابات تنها یکی از پروژه‌های ما است که هر ۴ سال یکبار پیش می‌آید.

هشدار یک نماینده مجلس درباره عملکرد صداوسیما در فضای انتخاباتی

سیدرمضان شجاعی کیاسری عضو شورای نظارت بر سازمان صداوسیما با اشاره به انتقادات به رسانه ملی در جریان بررسی برجام، گفت: این مسأله در شورای نظارت بررسی شد که اگر صداوسیما بخواهد در انتخابات مثل برجام عمل کند، هم انتخابات دچار مشکل می‌شود و هم صداوسیما.

وی با بیان این‌که «رئیس سازمان صداوسیما باید یک تدبیر اساسی کند» گفت: عملکرد این سازمان در انتخابات باید بی‌طرف باشد و همه نگاه‌ها و جریان‌های سیاسی را ببیند و فضایی برای حضور پرشور مردم فراهم کند.

گزارش ایسنا از فعالیت انتخاباتی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان باعنوان "زمان اندک تا انتخابات و حرکت لاک‌پشتی جناح‌های سیاسی" را نیز در اینجا مرور کنید.

انتهای پیام

کد N1015182