انتقاد یک نماینده از تاخیر دولت در ارائه برنامه ششم

برنامه ششم توسعه

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تاخیر دولت در ارائه لایحه برنامه ششم توسعه از سکوت هیأت رئیسه مجلس در این زمینه نیز انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، محمد سلیمانی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز ( سه شنبه) اظهار کرد: متاسفانه دولت از ارائه لایحه برنامه ششم طفره می رود و قصد دارد مجلس را سر کار بگذارد. چنین رفتاری شایسته نیست و اگر دولت نتوانسته مفاد برنامه پنجم را به انجام برساند دلیلی نمی شود که ارائه لایحه برنامه ششم متوقف شود.

وی افزود: از اظهارات مسئولین دولت چنین بر می آید که آن‌ها اعتقادی به برنامه ندارند. اگر چنین است فاجعه است و من متاسفم که مماشات غیر منطقی و غیرقابل قبول هیأت رئیسه مجلس را در این زمینه شاهد هستیم.

این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به گذشت 40 روز از فاجعه منا از دولت خواست نسبت به احقاق حقوق جانباختگان این حادثه اهتمام ویژه داشته باشد.

سلیمانی با اشاره به مناسبت 13 آبان روز استکبار ستیزی گفت: در طول 200 سال قبل از انقلاب خصوصا در دوران سیاه پهلوی مزدوران انگلیس و آمریکا با حضور هشتاد هزار مستشار ملت ایران از پیشرفت محروم کردند اما ملت با شعار استکبار ستیزی توانست استقلال را به دست بیاورد و به قله های علم و دانش در زمینه های مختلف از جمله هسته‌ای و فضایی برسد.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه موفقیت و پیشرفت واقعی با تکیه بر مردم محقق می‌شود، اظهار کرد: شعار مرگ بر آمریکا را تا نابودی نظام سلطه ادامه می دهیم.

وی اضافه کرد: از دولت و رئیس جمهور مصرانه می خواهم بدون تحقق شرایط نه گانه رهبری از باز کردن پیچ و مهره های هسته‌ای اجتناب کند چرا که این کار بدون رعایت الزامات پا گذاشتن روی خون شهدا است. همچنین یکی از شروط و الزامات تشکیل تیم هوشمند ، قوی و آگاه است و باید زودتر این تیم تشکیل شود و حافظ منافع ملی باشد.

سلیمانی با بیان اینکه دولت در دو سال گذشته اقتصاد را به سیاست خارجی گره زده خاطر نشان کرد: مردم هیچ گاه با آمارهای اقتصادی دولت هماهنگ نشدند و آن را باور نکردند و صاحبان صنایع و تجارت نیز هیچ گاه جمله از رکود عبور کردیم رئیس جمهور را باور نداشتند.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی حضور سیاسی دولت در شرکت های شبه دولتی و عمومی را موجب اتخاذ تصمیمات سیاسی به جای تصمیمات منطقی اقتصادی دانست و یادآور شد: مگر می‌شود صاحبان ماشین های چندصد میلیون تومانی و سوار بر بنزها بتوانند مشکل خودروسازی را حل کنند.

وی در پایان اظهار کرد: آیا دولت از فحش به دولت های نهم و دهم خسته نشده است؟ مردم از این روند خسته شده اند و سوال این است که تا کی این روند ادامه خواهد داشت؟

انتهای پیام

کد N1014881