ابوترابی‌فرد در دیدار با رئیس پارلمان کامبوج:

امیدواریم سطح همکاری‌های پارلمانی ایران و کامبوج ارتقاء یابد

محمدحسن ابوترابي‌فرد

نایب رئیس مجلس در دیدار با هیأت پارلمانی کامبوج ابراز امیدواری کرد که سطح همکاری‌های پارلمانی ایران و کامبوج ارتقاء یابد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد رئیس هیأت پارلمانی ایران در نشست شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی در حاشیه برگزاری این نشست با رئیس هیأت پارلمانی کامبوج دیدار و گفت‌وگو کرد.

ابوترابی فرد در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌های رئیس پارلمان کامبوج برای میزبانی مجمع عمومی پارلمان‌های آسیا در آذرماه سال جاری در این کشور، گفت: دبیرخانه مجمع مجالس آسیایی آمادگی کامل برای انجام همکاری جهت برگزاری نشست مجمع عمومی در کامبوج را دارد و در همین راستا از فعالیت‌های کمیته‌های فرهنگی و اجتماعی حمایت‌های لازم را انجام خواهد داد.

ابوترابی فرد گفت که کامبوج می‌تواند از ظرفیت‌های موجود برای برگزاری هرچه بهتر اجلاس استفاده کند.

به گزارش ایسنا، چیت کیم لیت رئیس هیأت پارلمانی کامبوج در این دیدار ضمن استقبال از توافق هسته‌ای ایران گفت: ایران تجربیات گرانبهایی دارد که ما علاقمند به استفاده از آن هستیم.

وی همچنین تأکید کرد که همکاری‌های هیأت پارلمانی ایران و کامبوج می‌تواند به برگزاری هرچه بهتر نشست مجمع عمومی مجالس آسیایی در کامبوج کمک کند.

رئیس هیأت پارلمانی کامبوج در پایان تأکید کرد: ایران در زمینه توسعه صلح جهانی نقش بسیار مهمی دارد و همواره در پی امنیت پایدار در جهان بوده است.

بر اساس این گزارش، در این دیدار اسماعیل جلیلی، مهرداد بذرپاش و محمدجواد نظری مهر نیز به عنوان هیأت پارلمانی ایران در این دیدار حضور داشتند.

انتهای پیام

کد N1014828