سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن اوقاف آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود

قرآن کريم,اوقاف

مدیرکل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی از برگزاری مرحله استانی سی ‌و هشتمین دوره مسابقات قرآن اوقاف و امورخیریه آذربایجان‌شرقی با حضور ۳۰۷ متسابق مرد و زن در تبریز خبر داد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی از برگزاری مرحله استانی سی ‌و هشتمین دوره مسابقات قرآن اوقاف و امورخیریه آذربایجان‌شرقی با حضور ۳۰۷ متسابق مرد و زن در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام علی مصائبی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مرحله استانی سی ‌و هشتمین دوره مسابقات قرآن اوقاف و امورخیریه آذربایجان‌شرقی از 28 آبان سال جاری به مدت سه روز با حضور 307 متسابق مرد و زن در تبریز برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: 140 نفر از این آمار را متسابقین خواهر و 152 نفر را متسابقان برادر تشکیل می‎دهند و محل مسابقات خواهران در سالن قرآن اداره کل اوقاف و امورخیریه استان و محل مسابقات برادران مجتمع فرهنگی هنری 29 بهمن تبریز تعیین شده است.

مصائبی ادامه داد: این دوره از مسابقات نیز همچون مرحله شهرستانی مختص متسابقان بالای 18 سال است که در رشته‌های حفظ 5، 10، 20 جزء و حفظ کل، قرائت تحقیق و ترتیل، اذان، ابتهال، دعاخوانی، مدیحه‌سرایی و هم‌خوانی قرآن کریم با یکدیگر به رقابت می‎پردازند که از هر رشته سه نفر به مسابقات کشوری راه می‌یابند.

وی همچنین با تأکید بر این‌که «داوران این دوره از مسابقات غیربومی و از داوران بین‌‎المللی هستند» عنوان کرد: در بخش برادران آقایان حبیب مهکام در بخش تجوید، محمدرضا ابوالقاسمی در بخش وقف و ابتداء، امیر آقایی در بخش صحت حفظ، رضا محمدپور در بخش لحن، حسن ربیعیان در بخش صوت به داوری می‎پردازند. همچنین داوری مسابقات خواهران نیز در بخش تجوید با مرضیه توفیق‌نیا، در بخش وقف و ابتداء با فاطمه شریفی، در بخش صحت حفظ با مسلمی، در بخش لحن با هاجر اسوار و در بخش صوت با نجات صحاف خواهد بود.

وی با اشاره به این‌که «از نظر آئین‎نامه‌‎ای و اجرایی، مسابقات امسال با سال‎های قبل تفاوت چندانی ندارد» خاطرنشان کرد: تنها وجه تمایز مسابقات سال 94 نسبت به سال‎‏های قبل، تفکیک مسابقات متسابقین زیر 18 سال و بالای 18 سال است که به زعم من این امر موجب شد تا مسابقات رنگ عادلانه بیشتری به خود بگیرد، چراکه از نظر سنی و قدرت بدنی برای خروج اصوات و همراهی نفس، سنین بالای 18 سال تا حد زیادی به هم نزدیک هستند و مشکل کم آوردن نفس و یا فشار بیش از توان به متسابقین زیر 18 سال با این تغییر در روند مسابقات کاهش بسیاری یافته و می‌‎یابد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گفت: طی ابلاغیه‌‎ای که به شهرستان‎ها داشتیم، کلاس‎های رفع اشکال برای متسابقین راه‎یافته به مرحله استانی در حال برگزاری است، از سویی علاوه بر انجام این پیشنهاد سازنده، تمامی پیشنهادات، انتقادات و نظراتی که در سال گذشته به این اداره کل رسیده است، جامه عمل پوشیده خواهد شد.

انتهای پیام

کد N1014738