طلا خواستار شد:

جمع‌آوری معتادان از سطح شهر تهران

سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواستار جمع‌آوری معتادان خیابانی در سطح شهر تهران شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در نطق میان دستور خود در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس اظهار کرد: معتادان متجاهر خیابانی که در سطح شهر تهران به چشم می‌خورند نیازمند جمع‌آوری و توجه دولت هستند.

وی همچنین با تأکید بر لزوم توجه جدی به مدیریت بحران شهر تهران این سازمان را به دلیل ضعف در عملکردش در قبال طوفان و سیل کن بحرانی توصیف کرد.

این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه عدالت‌طلبی و آزادگی حسین (ع) با دم مسیحایی امام (ره) به حکومت جمهوری اسلامی تبدیل شده، یادآور شد: این ندا با درایت رهبر فرزانه انقلاب ادامه یافت و امروز در اوج سربلندی و افتخار است و امروز در شعار مرگ بر آمریکا تجلی پیدا کرده است که یادآور سیاهه‌ای از جنایات آمریکا علیه ملت بزرگ ایران است.

طلا ادامه داد: مرگ بر سیاست دولت آمریکا به دلیل کودتای 28 مرداد، تلاش برای حفظ رژیم پهلوی، تحریک مخالفین جمهوری اسلامی، کمک به حرکت‌های تجزیه‌طلبانه در ایران، حمله نظامی به ایران در طبس و کودتای نوژه، چراغ سبز به دولت خونخوار صدام، حمله به سکوهای نفتی ایران در خلیج فارس، تحریم و مصادره اموال و دارایی‌های ملت ایران، حمله به هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس و نهایتاً سیاست‌های موذیانه آمریکا در حمایت از کودتاگران فتنه 88 است.

وی خاطرنشان کرد: چه خوش‌خیال هستند کسانی که به دولت آمریکا اعتماد می‌کنند با وجود اینکه نتیجه این اعتماد را در دولت‌های گذشته دیده‌اند. در دولت مصدق با کودتای 28 مرداد، در دوران اصلاحات با کسب عنوان محور شرارت و طی مذاکرات اخیر با اظهارات مقام مذاکره کننده غربی که فریب‌کاری را در DNA ایرانیان می‌داند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه ایران علیرغم همه سیاست‌های خائنانه آمریکا سربلند و سرافراز است، اضافه کرد: نیاز است ایران اسلامی قدرت سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی خود را تقویت کند. اگرچه ما در قدرت نظامی و علمی سربلند هستیم اما تقویت قدرت اقتصادی نیاز به درایت و برنامه‌ریزی دولت دارد و چیدن همه تخم‌مرغ‌ها در سبد توافق به نظر کاری منطبق بر عقل نیست اگرچه این امر نتیجه نوع نگاه حاکم بر برخی دست‌اندرکاران دولت است.

وی با انتقاد از عملکرد وزیر کار عملکرد وی را بیشتر شبیه عملکرد رئیس سازمان بهزیستی دانست و گفت: کوتاهی ایشان در مدیریت شرکت دخانیات در دو سال باعث اختلاف هیأت مدیره و 6 ماه نبود مجموعه مدیرعامل شده که 7500 شغل در آنجا را به خطر انداخته است.

طلا با انتقاد از برخی سیاست‌های اقتصادی دولت اظهار کرد: علیرغم اینکه می‌گویند تورم کاهش یافته اما قیمت نان 30 تا 40 درصد افزایش یافته و قیمت شیرنیز از 1600 تومان در سال 93به 2500 تومان در سال جاری رسیده است. همچنین سهم بخش کشاورزی در تولید ناخالص ملی از 15.9 به 10 درصد رسیده و نقدینگی نیز 27 درصد رشد داشته و به رقم 816 هزار میلیارد تومان رسیده است. البته مجلس همواره آمادگی کمک به دولت در حوزه اقتصاد را دارد.

وی با بیان اینکه استان تهران 53 درصد از درآمد مالیاتی کل کشور را می‌پردازد، افزود: در عین حال تنها از 3.5 درصد از این رقم در حوزه عمرانی برخوردار می‌شود.

نماینده مردم تهران در پایان وضعیت مترو اسلامشهر، حق‌آبه کشاورزان ری، مسکن پردیس و گاز شمشک و روستاهای اطراف را نیازمند توجه ویژه عنوان کرد.

انتهای پیام

کد N1014728