حضور نادر "سلطان قابوس" در نشست کابینه عمان

سیاسی

سلطان قابوس که از زمان گذراندن دوره درمانی خود در آلمان و بازگشت به عمان جز در موارد ضروری در نشست‌های عمومی حضور نمی‌یابد، در جلسه روز گذشته کابینه این کشور حاضر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه الرأی العام کویت، سلطان قابوس، سلطان 70 ساله عمان، مارس گذشته پس از گذراندن دوره هشت ماهه درمان در آلمان به مسقط بازگشت.

وی از زمان بازگشت خود از آلمان خیلی کم در محافل و نشست‌ها عمومی حضور می‌یابد. روز گذشته تلوزیون عمان بخش‌هایی از حضور علنی و نادر وی در نشست کابینه را پخش کرد. وی که به نظر می‌رسد از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار است در این نشست با حاضران درباره وضعیت کشور گفتگو کرد.

سفر سلطان قابوس به آلمان برای معالجه هشت ماه به طول انجامید. وی از سال 1970 بر این کشور حکمرانی می‌کند اما حضور او در آلمان از ژوئیه باعث شده بود تا نگرانی‌ها نسبت به اوضاع جسمانی وی بیشتر شود.

سلطان قابوس فرزندی ندارد و مسئله جانشین وی یکی از اصلی‌ترین چالش‌ها در این کشور عرب حوزه خلیج فارس است. وی اختیارات گسترده‌ای از جمله سرپرستی چند وزارتخانه را بر عهده دارد و حرف اول و آخر را در عمان می‌زند.

انتهای پیام

کد N1014628