۰
کوچک‌زاده:

هیچ‌گونه گزارشی از بودجه مجلس در 12 سال اخیر ارائه نشده است

  • ۱۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس شوراي اسلامي

مهدی کوچک زاده اظهار کرد: در 12 سال اخیر که من نماینده مجلس هستم هیچگونه گزارشی از نحوه هزینه کرد بودجه مجلس شورای اسلامی که باید بر اساس قانون توسط کمیسیون مربوطه تهیه و قرائت شود وجود نداشته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نماینده مردم تهران در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و طی تذکری پیش از دستور با اشاره به آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آیین‌نامه باید نحوه هزینه‌کرد بودجه مجلس شورای اسلامی هرساله تا پایان شهریورماه تدوین و گزارش شود اما حداقل در 12 سال اخیر که من نماینده هستم چیزی ندیدیم و در مجلس ششم نیز گزارشی اینچنینی تهیه نشده بود و اگر هیأت رئیسه قرار است به این صراحت قانون را اجرا نکند بهتر است این بخش از قانون حذف شود.

وی افزود: ما همواره در مجامع مختلف با این سوال مواجه هستیم که بودجه مجلس چگونه است؟ از کجا می‌آید و چگونه خرج می‌شود؟ و این ساختمان‌های اطراف مجلس و دیوار بتونی روبروی مجلس به چه دلیل و با چه هزینه‌ای ساخته شده است و یا اینکه 40 میلیارد تومان بودجه‌ای که در دست مجلس بوده چه شده است؟

وی تصریح کرد: اداره مجلس چه در موضوع برجام و چه در مورد بخش‌هایی از قانون آیین نامه داخلی نه با شرع، نه با قانون، نه با دموکراسی و نه با هیچ چیز دیگری برابر نیست و اگر قرار نیست قانون اجرا شود یکبار برای همیشه هیأت رئیسه این را اعلام کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.