کوچک‌زاده:

هیچ‌گونه گزارشی از بودجه مجلس در 12 سال اخیر ارائه نشده است

مجلس شوراي اسلامي

مهدی کوچک زاده اظهار کرد: در 12 سال اخیر که من نماینده مجلس هستم هیچگونه گزارشی از نحوه هزینه کرد بودجه مجلس شورای اسلامی که باید بر اساس قانون توسط کمیسیون مربوطه تهیه و قرائت شود وجود نداشته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نماینده مردم تهران در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و طی تذکری پیش از دستور با اشاره به آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آیین‌نامه باید نحوه هزینه‌کرد بودجه مجلس شورای اسلامی هرساله تا پایان شهریورماه تدوین و گزارش شود اما حداقل در 12 سال اخیر که من نماینده هستم چیزی ندیدیم و در مجلس ششم نیز گزارشی اینچنینی تهیه نشده بود و اگر هیأت رئیسه قرار است به این صراحت قانون را اجرا نکند بهتر است این بخش از قانون حذف شود.

وی افزود: ما همواره در مجامع مختلف با این سوال مواجه هستیم که بودجه مجلس چگونه است؟ از کجا می‌آید و چگونه خرج می‌شود؟ و این ساختمان‌های اطراف مجلس و دیوار بتونی روبروی مجلس به چه دلیل و با چه هزینه‌ای ساخته شده است و یا اینکه 40 میلیارد تومان بودجه‌ای که در دست مجلس بوده چه شده است؟

وی تصریح کرد: اداره مجلس چه در موضوع برجام و چه در مورد بخش‌هایی از قانون آیین نامه داخلی نه با شرع، نه با قانون، نه با دموکراسی و نه با هیچ چیز دیگری برابر نیست و اگر قرار نیست قانون اجرا شود یکبار برای همیشه هیأت رئیسه این را اعلام کند.

انتهای پیام

کد N1014426