وزیر کشور سوریه:

همکاری امنیتی بغداد - دمشق برای مقابله با تروریسم یک ضرورت است

سیاسی

وزیر کشور سوریه در دیدار با کاردار سفارت عراق در دمشق اعلام کرد که همکاری امنیتی بغداد - دمشق برای مقابله با تروریسم یک ضرورت است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، «محمد الشعار» وزیر کشور سوریه در دیدار با «ریاض حسون الطائی» یکی از مسئولان سفارت عراق در دمشق اظهار داشت: عراق و سوریه هر دو در معرض تروریسم بین المللی سازمان یافته قرار دارند، تروریسمی که از سوی برخی کشورهای منطقه و جهان با پول و سلاح حمایت می شود. هدف از این تروریسم، نابودی منطقه است.

وی در ادامه بر ضرورت هماهنگی امنیتی و نظامی میان عراق و سوریه برای از بین بردن تروریسم تاکید کرد. الشعار خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی تنها استفاده کننده از وضعیت کنونی منطقه است رژیمی که همواره برای تجزیه منطقه و برانگخیتن فتنه و جنگ در آن تلاش کرده است.

وزیر کشور سوریه تصریح کرد: سوریه به مبارزه با انواع پدیده های تروریسم ادامه می دهد و نیروهای سوری در حال حاضر با حمایت دوستان، پیشرفت بسیاری را در عرصه میدانی به دست آورده اند.

از سوی دیگر کاردار سفارت عراق نیز بر ضرورت همکاری امنیتی در بالاترین سطوح برای مقابله با گروه های تروریستی به ویژه داعش تاکید کرد.

کد N1014365