امام جمعه تبریز:امریکا با استفاده از اینترنت و ماهواره به دنبال تخریب اعتقادات جوانان است

خبرگزاری میزان نوشت:عضو خبرگان رهبری گفت: نباید روحیه مبارزه با آمریکا و استکبارستیزی را از دست بدهیم، چرا که خوی آمریکا جنایت‌کاری و سلطه‌گری است و این توطئه‌ها را نباید فراموش کرد.

 آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در دیدار با مسئولان و دانشجویان دانشگاه سراج، با تسلیت ایام عزای حضرت امام حسین(ع) و اسارت اهل بیت ایشان، با بیان اینکه در ایام استکبارستیزی قرار گرفته‌ایم، اظهار داشت: بصیرت ملی در 13 آبان متجلی گشت و در آینده نیز شاهد افزایش آن خواهیم بود.


وی با بیان اینکه واژه بصر به معنی چشم است، اما بصیرت به معنی بینش معنوی است، گفت: در بعضی از متون دینی آمده است که امام صادق(ع) می‌فرمایند: آدم نابینا کسی نیست که چشم ظاهری را از دست داده باشد، بلکه کسی است که بصیرت را و دید معنوی را از دست داده باشد.

عضو خبرگان رهبری گفت: امام علی(ع) می‌فرمایند: «الا و لایحمل هذا العلم الّا اهل البصر و الصّبر/ کسی این پرچم اسلام را به اهتزاز در نخواهد آورد مگر کسانی که اهل بصیرت و صبر باشند.»

وی اضافه کرد: طبق فرمایش حضرت امیرالمومنین علی(ع) دو گروه بصیر و صابر هستند که پرچم اسلام را به اهتزاز در خواهند آورد.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیان کرد: بصیرت به معنی ولایتمداری، رهبرشناسی دشمن شناسی، آسیب شناسی و اعمال راهکارهای مناسب است. امیدواریم تمام مسئولان، اساتید و دانشجویان از بصیرت، این موهبت الهی بهره‌مند باشند.

وی با بیان اینکه توجه و تحقق به لوازمات بصیرت و ولایتمداری مانع نفوذ دشمن می‌شود، گفت: دوران انقلاب و روز 13 آبان روز تجلی بصیرت بود که جوانان رعنا جان خودشان را کف دست گرفتند و برعلیه رژیم فاسد شاهنشاهی قیام کردند و علم اسلام را به اهتزاز درآورند.

آیت‌الله مجتهد شبستری، افزود: تسخیر لانه دانشجویی که پس از پیروزی انقلاب و در سال 58 به وسیله دانشجویان پیرو خط امام(ره) صورت گرفت حاکی از بصیرت آن دانشجویان بود که تشخیص دادند که آن سفارتخانه لانه جاسوسی علیه ایران اسلامی شده است، لذا آن جا را تسخیر کردند.

وی تاکید کرد: تجلیل و گرامیداشت سالروز 13 آبان در شرایط فعلی بسیار مهم بوده و از اهمیت برخوردار است و به خاطر بروز سه نمونه از جنایات آمریکا در این روز، 13 آبان به روز استکبارستیزی مبدل گشته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: یکی از خاصیت های نظام امپریالیسم، سلطه جویی است و مقام معظم رهبری نیز بر این مسئله بارها تاکید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به وزارت خارجه مذاکره در سایر موضوعات را اجازه نداده‌اند، افزود: مسئله برجام یک امر استثنایی بود و مذاکره در سایر مسائل ممنوع است، چرا که اگر باب مذاکرات باز شود، زمینه‌های نفوذ آمریکا فراهم خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، افزود: نباید روحیه مبارزه با آمریکا و استکبار ستیزی را از دست بدهیم، چرا که خوی آمریکا جنایت‌کاری و سلطه‌گری است و این توطئه‌ها را نباید فراموش کرد، به خصوص توطئه‌های فرهنگی که از ناحیه غرب مخصوصا آمریکا متوجه ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه آمریکا با استفاده از اینترنت و ماهواره به دنبال تخریب اعتقادات جوانان و گمراه کردن و فاصله گرفتن آنان از ولایت فقیه است افزود: آنها چشم دیدن چنین نظام قدرتمندی را ندارند و می‌دانند که همه این پیشرفت‌ها و مقاومت‌ها به برکت ولایت فقیه است لذا می‌خواهند جوانان را از آن دور کنند.

امام جمعه تبریز، افزود: خصومت آمریکا پایانی ندارد، لذا باید با آن مقابله کرد و مهمترین مقابله با آن کار فرهنگی صحیح است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های فضای سایبری، گفت: باید فکری به حال شبکه‌های اجتماعی و مجازی کرد و جلوی سمپاشی‌ها و فتنه‌گری‌ها را هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی از جمله دانشگاه‌ها و مدارس را گرفت و در گزینش اساتید باید دقت فراوانی شود.

 

1717

کد N1014130