پورمختار به مهر خبر داد؛

تشکیل کمیته مشترک مجلس و دولت برای تعیین تکلیف بورسیه‌های موجود

سیاسی

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس نتیجه جلسه امروز کمیسیون، از هفته اینده کمیته مشترکی میان کمیسیون اصل ۹۰ و سازمان امور دانشجویان برای تعیین تکلیف بورسیه‌های باقیمانده تشکیل می شود.

محمدعلی پورمختار در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون اظهار داشت: قرار بود در این جلسه آقای صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان برای بررسی آخرین وضعیت رسیدگی به مشکلات دانشجویان بورسیه در کمیسیون حضور یابد که به دلیل عذر موجهی که داشت، به این جلسه نیامد و معاونان وی حاضر شدند.

وی افزود: معاونان سازمان امور دانشجویان گزارشی از نحوه اجرای توافق های صورتگرفته و رسیدگی به شکایات تعدادی از دانشجویان که مشکلات آنها هنوز حل نشده است، ارائه دادند که بر مبنای گزارش ارائه شده در این جلسه، به نظر می‌رسد بیشتر موارد تعیین تکلیف شده است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خاطرنشان کرد: برای تعیین تکلیف تعداد باقی مانده نیز قرار شد کمیته ای با حضور برخی اعضای کمیسیون اصل ۹۰ و مسئولان سازمان امور دانشجویان از هفته آینده در محل این سازمان تشکیل شود و موضوع را بررسی کند.

پورمختار با اشاره به شکایت ۵۴ نفر از دانشجویان بورسیه به کمیسیون اصل ۹۰ به علت حل نشدن مشکلات آنها در وزارت علوم، عنوان کرد: بر اساس گزارشی که ارائه شد، ظاهرا مشکل ۱۶ نفر از آنها هنوز حل نشده است.

وی خاطرنشان کرد: البته من اطلاعی از آمار دانشجویانی که اخیرا در نامه ای به آیت الله آملی لاریجانی از تداوم مشکلاتشان در این زمینه سخن گفته‌اند ندارم، اما تعدادی که به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت کرده بودند همین عدد بوده است.

کد N1014004