هشدار مقام‌های تایلند به دختر ژنرال مخالف ترور شده

پس از آنکه دختر یکی از ژنرال‌های مخالف ترور شده در تایلند دست به یک اعتراض نمادین علیه دولت این کشور زد مقام‌های نظامی این کشور به وی هشدار دادند که هیچ گونه اقدامی به منظور ایجاد اخلال در کشور انجام ندهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، خاطیاه ساواسدی پل، دختر یکی از ژنرال‌های بلندپایه ترور شده در ارتش تایلند که از حامیان تاکسین شیناواترا، سیاستمدار تبعیدی این کشور بود اخیرا در فضای مجازی تصویری از خود منتشر کرد که در آن لباسی به رنگ قرمز به نشانه حمایت از تاکسین شیناواترا و حامیانش پوشیده بود.

وی همچنین در زیر این عکس خود اظهارنظرهای انتقادی از پرایوت چان اوچا، نخست وزیر و رهبر خونتای حاکم بر تایلند منتشر کرد که باعث هشدار به وی شد.

خاطیاه به رویترز گفت: مقام‌های ارتش تایلند خواهان دیدار با من به دلیل اظهارنظرهایی منتشر کردند شده و به من گفتند که هیچ کاری در راستای اخلال در کشور انجام ندهند.

وی ادامه داد: من به آنها گفتم یک سیاستمدار هستم و اگر ببینم مساله اشتباهی وجود دارد باید درباره آن صحبت کنم.

سرهنگ وینتای سوواری، سخنگوی خونتای تایلند از اظهارنظر درباره این خبر خودداری کرد.

ژنرال خاطیا ساواسدی پل، پدر خاطیاه ساواسدی پل در ماه مه 2010 هنگامی که ناظر بر اعتراضات حامیان تاکسین شیناواترا، سیاستمدار مخالف تبعیدی علیه دولت وقت بود توسط یک تک تیرانداز ترور شد.

انتهای پیام

کد N1013952