تبریک گروه‌های تروریستی سوریه به دلیل پیروزی اردوغان در انتخابات

گروه‌ها و تشکیلات تروریستی مخالف در سوریه به رئیس جمهوری ترکیه به دلیل نتایج انتخابات پارلمانی در این کشور که به پیروزی حزب عدالت و توسعه انجامید، تبریک گفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از پایگاه اینترنتی بوابة الاهرم، حزب عدالت و توسعه که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در تاسیس آن مشارکت داشت، توانست تعداد کرسی‌هایی را که با آنها می‌توانست دولت آتی را به تنهایی تشکیل دهد، به دست آورد.

ترکیه از کشورهای اصلی حامی گروه‌های تروریستی در سوریه است و همچنین ترکیه میزبان تعداد زیادی از مخالفان سوریه شده است.

تعدادی از گروه‌های تروریستی در سوریه از جمله "احرار الشام" و "جیش الاسلام" در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: دولت و مردم ترکیه "نقش عظیمی" را در جای دادن به سوری‌ها و حمایت از "انقلابشان" ایفا کردند و در کنار آنها در مشکلاتشان ایستادند.

در این بیانیه آمده است: ترکیه بسیاری از فشارهای داخلی و خارجی را متحمل شد که هدف از این فشارها عقب نشینی ترکیه از "مواضع روشنش" بود، اما ترکیه سیاست اخلاقی خود را ثابت کرد!

در ادامه این بیانیه ذکر شده است: "ما خواهان روابط برادرانه و خوب میان دو ملت سوریه و ترکیه در آینده پس از رفتن بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و نظام وی هستیم".

گروه‌هایی از ارتش آزاد سوریه نیز بیانیه‌ دیگری را منتشر کردند که در آن به دلیل نتایج انتخابات که به گفته آنها در مرحله "حساسی" در منطقه برگزار شد، تبریک گفتند.

ترکیه از ارائه حمایت به تروریست‌ها در سوریه از جمله داعشی‌ها هیچ دریغی نکرده است.

انتهای پیام

کد N1013884