پیام تبریک الغنوشی به اردوغان و داوود اوغلو

ترکیه

رهبر حزب "النهضه" تونس به مردم و دولت ترکیه به خاطر برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی زود هنگام در این کشور و پیروزی حزب "عدالت و توسعه" به ریاست احمد داوود اوغلو در این انتخابات تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، راشد الغنوشی، رهبر حزب النهضه تونس در دو تماس تلفنی جداگانه با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و احمد داوود اوغلو، نخست وزیر این کشور تاکید کرد که پیروزی حزب "عدالت و توسعه" با اکثریت آراء و کسب بیشتر کرسی‌های پارلمان، در واقع پیروزی دموکراسی در منطقه و پیروزی طرح شکوفایی اقتصادی است که حزب ایجاد کرد.

الغنوشی افزود: این پیروزی همه دوستداران ترکیه در کشورهای عربی را خشنود کرد و در واقع پیروزی برای بهار عربی و شکست توطئه‌های آشوب، "کودتا" و "انقلاب" علیه منطقه بود.

پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات پارلمانی ترکیه، فتحی العیادی، رئیس شورای جنبش النهضه نیز در صفحه رسمی خود در پایگاه اجتماعی "فیس‌بوک" موفقیت انتخابات ترکیه را به مردم این کشور تبریک گفت.

العیادی اظهار داشت: اگر احزاب سیاسی تونس این نکته را درک کنند که برای انتقال دموکراسی باید منافع کشور را بر منافع شخصی ترجیح داد و توافق و مشارکت در این راستا به نفع منافع ملی ماست نه در جهت نابودی آنها تجربه ترکیه در اجرای انتخابات پارلمانی می‌تواند گزینه درستی برای تحقق اصلاحات بزرگ در تونس و حرکت این کشور به سوی توسعه واقعی باشد.

در همین راستا برخی از رسانه‌های داخلی تونس مانند دیگر رسانه‌های جهان به نتایج اولیه انتخابات پارلمانی ترکیه پرداختند و لحظه به لحظه آن را دنبال کردند.

طبق نتایج اولیه و غیررسمی انتخابات مذکور حزب عدالت و توسعه پیروز قاطع این انتخابات بود.

انتهای پیام

کد N1013674