ظریف: همکاری بین المللی، مصالح کشور و تحقق دستورات رهبری سه اصل مهم برجام است

ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه توجه به سه اصل مهم همکاری بین المللی مبتنی بر عزت، مصالح کشور و نظام و تحقق دستورات رهبر معظم انقلاب را به عنوان لوازم اصلی اجرای برجام برشمرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جماران، محمد جواد ظریف در دیدار مدیران و سفرا و مسئولان نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با سیدحسن خمینی گفت: اگر از فرصت اتمام مراحل مقدماتی برجام با همدلی، همفکری و همزبانی، بهره گیری کنیم شرایط ویژه ای برای انقلاب، کشور و نهضت اسلامی که مرهون رهبری امام(ره) است، فراهم می شود؛ اما این فرصت در صورت عدم بهره گیری می تواند تبدیل به مخاطره شود.
وی با بیان اینکه تصمیم گرفتیم مسئولان تمام نمایندگی های ایران را جهت همفکری دعوت کنیم تا در مورد این موضوعات ویژه بحث کنیم و از رهنمودهای بزرگان بهره مند شویم افزود: عزت، اقتدار، سربلندی و آبروی خود را مدیون روحیه خودباروی ناشی از آموزه های امام(ره) و گفتمان اصیل انقلاب هستیم.
ظریف به شرایط خطیر منطقه اشاره کرد و افزود: تلاش می کنیم با توجه ویژه به شرایط کنونی که ماهیت حقیقی ایران هراسی برای دنیا فاش شده و واقعیت ثبات برانگیز بودن جمهوری اسلامی ایران روشن تر شده است شرایط را به آنچه مدنظر امام(ره) و رهبری بود برسانیم تا بر مبنای اخوت اسلامی بتوانیم در مسیر پیشرفت و توسعه گام برداریم.
وی تصریح کرد: امروز به برکت تبعیت از آرمان های امام(ره) و گفتمان اصیل انقلاب توانسته ایم در برابر قدرت های بزرگ دنیا بایستیم، حرف خود را بزنیم و با سلامتی از این کارزار دشوار بیرون بیاییم.
پیش از این دیدار، مسئولان و کارکنان وزارت امور خارجه با نثار تاج گل و قرائت فاتحه ضمن ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید میثاق کردند

49261

کد N1013637