امارات: اقدامات اسرائیل در مسجدالاقصی به ایدئولوژی‌های افراطی دامن زد

امارات متحده,فلسطين

وزیر مشاور در امور خارجه امارات با بیان این که کشورش به نزدیک بودن راهکار مسالمت آمیز در یمن ایمان دارد، عنوان داشت که اقدامات تحریک آمیز اخیر در مسجد الاقصی به ایدئولوژی‌های رادیکالی دامن زد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات بر حمایت‌های کشورش از تلاش‌های سازمان ملل در رسیدن به راه حلی مسالمت آمیز برای بحران یمن تاکید کرد.

وی عنوان داشت، مذاکراتی که ظرف دو هفته آتی برگزار می‌شود، فرصت جدیدی را برای حل و فصل درگیری‌ها در یمن بوجود می‌آورد.

انور قرقاش تصریح کرد که علی رغم کمک‌هایی که امارات به یمن داده است، یمن همچنان بی ثبات و شاهد دو دستگی است که علت آن به قرن‌ها قبل بازمی‌گردد.

این مقام اماراتی تصریح کرد: حضور القاعده در یمن را مورد بررسی قرار خواهیم داد، سربازان ما در عدن دو بار مورد حملات القاعده قرار گرفتند و این امر بدین خاطر است که تروریست‌ها می‌دانند که استراتژی ما آنها را در پایان کار از بین خواهد برد.

وی همچنین در خصوص تنش‌های موجود در قدس و کرانه باختری تاکید کرد: اقدامات تحریک آمیز اخیر اسرائیل در مسجد الاقصی به ایدئولوژی‌های رادیکالی و آشوب‌های مرتبط با آن دامن زد و وضعیت بی ثباتی و ترس و خشونتی که منطقه را فرا گرفته است، فقط در صورتی می‌تواند پایان یابد که نزاع فلسطین حل شود، چرا که در عمق مشکلات منطقه قرار دارد.

قرقاش درخصوص مساله سوریه نیز تصریح کرد: ناتوانی جامعه بین الملل برای همکاری با هم و دست یابی به یک راه حل واقعی برای بحران سوریه، باعث ایجاد خلائی شد که همچنان از سوی گروه‌های تندرو مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

وی بر اهمیت دو چندان شدن تلاش‌ها و دست یابی به راه حلی سیاسی با تکیه بر بیانیه ژنو تاکید کرد و عنوان داشت: با وجود این که تلاش‌های کنونی همچنان در مرحله آغازین خود قرار دارند، اما این تلاش‌ها تاکیدی بر این امر هستند که تنها راه برای حل بحران راهکار سیاسی است.

انور قرقاش همچنین درخصوص روابط با ایران گفت: "کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مخالف گفتگو با ایران نیستند، اما موفقیت آمیز بودن گفتگو با ایران در گرو این است که ایران عملکرد خود در منطقه را تغییر دهد."

انتهای پیام

کد N1013596