کشته شدن یک مرزبان سعودی در حمله خمپاره‌ای انصارالله / ادامه تظاهرات اعتراضی در یمن

یمن

در حالی که مقامات عربستان از کشته شدن یکی از نیروهای خود در بمباران نیروهای انصارالله در جازان خبر دادند، سازمان جوانان یمن و کادر آموزشی دانشگاه حجه یمن نیز با تشکیل تحصن‌های اعتراضی، ادامه جنگ علیه این کشور را محکوم کرده و از سازمان ملل و شورای امنیت خواستند مسئولیت خود را در قبال مردم یمن بپذیرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه رای الیوم، مقامات عربستان در بیانیه‌ای اعلام کردند که یک خمپاره روز یکشنبه از داخل خاک یمن به سمت منطقه جازان واقع در جنوب غرب این کشور شلیک شد که منجر به کشته شدن یکی از سربازان گارد مرزی استان الطوال واقع در جنوب جازان شد.

جسد این سرباز که حین انجام ماموریت امنیتی و نظامی خود در مرز کشته شدن با یک هواپیما منتقل شد.

از سوی دیگر خبرگزاری سبأ یمن اعلام کرد که یگان‌های ویژه ارتش و کمیته‌های مردمی موفق شدند در منطقه المجازه یک موشک انداز عربستان را منهدم کرده و توپخانه پایگاه نظامی المحضار در منطقه عسیر را درهم بکوبند.

یک منبع نظامی در جنبش مردمی انصارالله اعلام کرد که قدرت موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یکی از مراکز تجمع سربازان عربستان و تجهیزات نظامی آنها را در نزدیکی پایگاه المحاظی هدف قرار داد.

از سوی دیگر، سازمان "جوانان یمن" و خانواده‌های قربانیان کشتار جزیره عقبان با تجمع مقابل دفتر سازمان ملل در شهر صنعا سکوت جهانی در قبال جنایت ائتلاف متجاوز عربی در هدف قرار دادن صیادان و کشته و زخمی شدن بیش از 200 تن را محکوم کردند.

معترضان سکوت ذلت بار جامعه جهانی در قبال این جنایت شنیع را محکوم کرده و از سازمان ملل خواستند مانع این گونه جنایات و تجاوزات شده و کمیته‌ای بی‌طرف برای تحقیقات شفاف و عادلانه در این زمینه تشکیل دهد.

این معترضان از سازمان ملل، جامعه جهانی و تمامی وجدان‌های بیدار جهان خواستند برای گشایش مسیری امن برای ورود گروه‌های نجات به منطقه و بیرون آوردن اجساد و جستجوی مفقودان تلاش کنند.

این تظاهرکنندگان از سازمان‌های حقوقی و انسانی در یمن و کشورهای عربی دعوت کردند با محکوم کردن جنایات آل سعود، کشورهای عضو ائتلاف عربی ضد یمن و در راس آنها عربستان را پای میز محاکمه بیاورند.

معترضان از سازمان ملل خواستند براساس مفاد منشورهای سازمان ملل به وظیفه خود در قبال یمن عمل کند.

آنان از سازمان‌های امدادرسانی و بشردوستانه خواستند الحدیده را استانی فاجعه دیده معرفی کرده و روند امدادرسانی و کمک به خانواده‌های ماهیگیران کشته شده در جزیره عتبان را سرعت ببخشند.

گروه آموزشی دانشگاه حجه نیز روز یکشنبه تحصن اعتراضی علیه ادامه حملات عربستان به یمن و هدف قرار دادن شهروندان، مدارس بازارها و تخریب زیرساخت‌های کشور برگزار کردند.

شرکت کنندگان در این تحصن از سازمان ملل و شورای امنیت خواستند مسئولیت خود را در قبال این حملات بپذیرند و در راستای توقف این جنگ، لغو محاصره یمن و تامین امنیت دانشگاه‌ها و نهادهای آموزشی تلاش کنند.

همچنین آنان از جناح‌های سیاسی خواستند اتحاد خود را مقابل دشمن حفظ کنند و از قهرمانان کشور و کمیته‌های مردمی مدافع کشور حمایت کنند.

انتهای پیام

کد N1013572