صهیونیست ها یک جوان فلسطینی را در «جنین» به شهادت رساندند

سیاسی

منابع امنیتی فلسطین از شهید و زخمی شدن دو جوان فلسطینی در شهر جنین توسط نظامیان صهیونیست خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سما، نظامیان صهیونیست صبح امروز یک نوجوان فلسطینی را به بهانه اینکه قصد حمله به یک نظامی را داشت، در نزدیکی ایست بازرسی «الجلمه» واقع در شمال شرق جنین، به ضرب گلوله به شهادت رساندند و یک نفر دیگر را به شدت زخمی کردند.

در این رابطه، یک منبع نظامی فلسطینی اعلام کرد: نظامیان صهیونیست موجود در برج مراقبت این ایست بازرسی، به این دو نوجوان شلیک کردند که منجر به شهادت یکی از آن دو و زخمی شدن دیگری شد.

بعد از این حادثه، ارتش رژیم صهیونیستی اقدام به بستن منطقه کرده و ورود خودروهای امداد رسانی برای انتقال مجروحان را ممنوع کرده است.

منابع رژیم صهیونیستی مدعی شدند نظامیان صهیونیست نسبت به این دو نوجوان مشکوک شدند و به آن ها ایست دادند که یکی از آن دو سلاح سرد خود را در آورد، از این رو نظامیان از فاصله ۱۵۰ متری ایست بازرسی به آن ها شلیک کردند.

 شمار شهدای انتفاضه سوم فلسطین بنا به آمار وزارت بهداشت به ۷۴ نفر شهید و دو هزار و ۷۴ زخمی رسیده است.

پس از افزایش عملیات شهادت طلبانه فلسطینیان علیه صهیونیست ها در اعتراض به تجاوزات و هتک حرمت های پی در پی آنها به مسجد الاقصی که با سلاح سرد صورت می گرفت، رژیم صهیونیست قانونی تصویب کرد که به موجب آن نظامیان صهیونیست اجازه دارند به کسانی که از سلاح سرد، بطری های آتش زا و سنگ استفاده می کنند و یا حتی مشکوک به آن ها هستند، به صورت مستقیم شلیک کنند.

کد N1013559