یک مقام قضایی در خوزستان:

با دستگیری متهمان حادثه صفی‌آباد دزفول، امنیت مناسبی برقرار شد

سیاسی

رییس دادگاه بخش شاوور از توابع شوش با اشاره به دستگیری 15 عضو یک گروهک تروریستی در شمال خوزستان گفت: به دنبال دستگیری متهمان حادثه صفی‌آباد دزفول، امنیت مناسبی در منطقه شمال خوزستان برقرار شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، مجید افراخته اظهار کرد: طرفداران اعضای گروهک‌های تروریستی که در پی حادثه صفی آباد دزفول دستگیر شدند، قصد برهم زدن امنیت منطقه را دارند، اما باید بدانند که دستگاه قضایی و امنیتی استان این اجازه را به آنها نمی‌دهد و به زودی تمامی عوامل پیدا و پنهان این حوادث در چنگال قانون گرفتار می‌شوند.

وی تصریح کرد: روز چهارشنبه گذشته مورخ ششم آبان ماه، دو دستگاه پژو سواری با تعقیب یک دستگاه کامیون و هنگامی که کامیون در جایگاه سوخت عبیداوی متوقف شده بود، آن را به رگبار بستند و متواری شدند که خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب نرسید.

افراخته بیان کرد: در جلسه فوق‌العاده شورای تامین شهرستان شوش مصوب شد تا 10 دستگاه خودرو از استانداری در اختیار ضابطان دستگاه قضایی، بسیج، اداره اطلاعات و سپاه قرار گیرد تا با استفاده از چراغ گردان نسبت به گشت‌زنی و برقراری امنیت و آرامش لازم در منطقه اقدام کرده و منطقه را برای افرادی که قصد برهم زدن نظم و آرامش جامعه را دارند، ناامن کنند.

وی گفت: این افراد از طرفداران گروهک تروریستی جندالفاروق هستند که اعضای آن به تازگی توسط اداره اطلاعات دزفول دستگیر شده است و این افراد تصور می‌کنند با انجام عملیات خرابکارانه جدید می‌توانند ذهن دستگاه‌های امنیتی و قضایی را به سوی دیگری تغییر دهند.

رییس دادگاه بخش شاوور ادامه داد: تاکنون 15 نفر از متهمان به سرکردگی «ع.ک» دستگیر شده‌اند و قرار محاربه برای آنان صادره شده است.

افراخته گفت: طرفداران این گروهک که پیرو فرقه وهابیت هستند، با القای تفکرات منحرفانه خود به دیگران، آنان را نسبت به مذهب تشیع بدبین کرده و خود نیز تصور می‌کنند که با کشتن شیعیان وارد بهشت می‌شوند.

وی اظهار کرد: این گروهک‌ها از سوی کشورهای بیگانه به ویژه اسرائیل، انگلیس، آمریکا و عربستان حمایت می‌شوند و قصدشان ضربه زدن به عقاید مردم و در نتیجه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

افراخته هشدار داد: خانواده‌ها مراقب فرزندان خود باشند و آگاهی‌های لازم را در این خصوص به آنها بدهند.

وی همچنین از مردم خواست تا هرگونه رفتار مشکوک را به پلیس 110 و شماره 113 ستاد خبری اداره اطلاعات اطلاع دهند.

افراخته عکس منتشر شده منسوب به متهمان حادثه صفی‌آباد در شبکه‌های اجتماعی را رد کرد و گفت: این عکس مربوط به متهمان اصلی پرونده که دستگیر شده‌اند، نیست.

وی از مردم خواست تا به شایعات دامن نزنند و اخبار را تنها از مراجع رسمی پیگیری کنند.

انتهای پیام

کد N1013544