در نشست خبری مسئولان بسیج دانشجویی مطرح شد

در عرصه جدیدی از نبرد با استکبار قرار داریم

دانشجويي,بسيج دانشجويي,13 آبان

نشست خبری مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران، صنعتی شریف و شهید بهشتی در سازمان بسیج دانشجویی کشور برگزار و در آن اعلام شد که در عرصه جدیدی از نبرد با استکبار قرار داریم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) احسان ایران منش مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در ابتدای این نشست با بیان اینکه دولت بایn تمامی خواسته های مردم را در رفع تحریم ها پیگیری کند افزود: تمرکز دولت در دو سال گذشته بر روی رفع تحریم ها بوده است و کمتر توجهی به بحث اقتصاد مقاومتی را از سوی دولت شاهد بوده ایم اما باید این نکته را در نظر داشته باشیم که صرفا برداشته شدن تحریم ها درشرایط اقتصادی کشور بهبود جدی حاصل نخواهد کرد و تنها راه نجات کشور پیگیری اقتصاد مقاومتی است.

وی همچنین با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور در خصوص برجام اظهار کرد: لازم است شروط رهبری بدون هیچ قید و شرطی از سوی دولت اجرایی شود و بسیج دانشجویی نیز یک کمیته نظارت ویژه را بر بحث برجام تشکیل داده است و می کوشد نظارت خود را تحت عنوان بسیج دانشجویی به اجرایی شدن شروط رهبری درباره برجام از سوی دولت پیگیری کند.

ایران منش ادامه داد: مذاکره با استکبار جهانی را آغاز کرده ایم ودیدگاه بسیج دانشجویی در این زمینه این است که باید مذاکره با استکبار جهانی ذیل یک نگاه دشمن ستیزانه انجام شود؛ چرا که امریکا چه پیش از مذاکرات ، چه حین مذاکرات و چه پس از آن هرگز رویکرد اخلال و خصومت گرایی را در قبال ایران کنار نگذاشته است و ما نیز نبایستی در برابر دشمن نرمش نشان دهیم.

او تاکید کرد: آنچه که از سوی ما به عنوان نگرانی اصلی در بحث مذاکرات با دشمن محسوب می‌شود، تغییر ماهیتی است که ممکن است به واسطه نفوذ دشمن در کشور رخ دهد.

در ادامه این نشست محمدمهدی فدوی مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه رویکرد وزارت خارجه در قبال مذاکره با سایر کشورها را نظام تعیین می‌کند اظهار کرد: هر دولتی می تواند در زمینه سیاست خارجی ، سلایق خاص خود را دنبال کند، اما توانایی تغییر دادن مبنای رویکردهای وزارت خارجه کشور را ندارد چرا که این رویکردها را نظام مشخص می‌کند و مبنای آن هم بر استکبار ستیزی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی در بسیاری از موارد در خصوص بحث هسته‌ای به آمریکا باز می گشته است اظهار کرد: آمریکا کشوری است که معمولا به دنبال ستیزه جویی و دخالت در امور سایر کشورهاست و معمولا مشکل اصلی در بحث هسته‌ای نیز خود آمریکا بوده است و این رویکرد را در قبال برخورد آمریکا با دولت سوریه هم شاهدیم.

فدوی ادامه داد: آمریکا دولت سوریه را متهم به جنگ و ستیزه جویی علیه مردم اش می‌کند در حالیکه همه می‌دانند وقتی در کشوری بی نظمی و اختلال در امنیت صورت بگیرد هر دولتی به مقابله با آن برخواهد خواست.

او با اشاره به اینکه در عرصه جدیدی از نبرد با استکبار قرار داریم، اظهار کرد: مسئولان باید در رویکرد های خود نسبت به سایر کشورها دقت به خرج دهند و متوجه باشند تا نفوذ اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی به کشور از طریق دشمن صورت نپذیرد و بسیج دانشجویی نیز به نوبه خود می کوشد تا آنجایی که می تواند در این زمینه تلاش کند.

در بخش پایانی این نشست احسان ابراهیمی مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با بیان اینکه از ابتدای مطرح شدن پرونده ایران در آژانس ، برکات اجتماعی فراوانی نصیب ما شده است اظهار کرد: اگر روند مذاکرات را از ابتدای مطرح شدن پرونده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای بررسی کنیم می بینیم که این پرونده برای ما لبریز از برکات اجتماعی بوده است.

وی ادامه داد: در دوران هسته‌ای شدن ایران و در طول این سال‌ها ما هم موفقیت های تازه و مقتدرانه ای را تجربه کرده ایم و هم دستاوردهای علمی فراوانی داشته ایم و مهم تر ازهمه این‌ها به اعتماد نفس ملی نصیب کشور شده است که در مقطعی از زمان ما را به نماد مقاومت در جهان و بزرگترین تهدید کننده رژیم صهیونیستی بدل کرد.

وی در بخش پایانی سخنانش اظهار کرد: ما فکر می کنیم که امروز خیزش جدیدی را در مبارزه با قبل در پیش رو داریم و به عبارت دقیق تر باید به مسأله نفوذ دشمن توجه ویژه ای داشته باشیم و نامه رهبری به ریاست جمهوری در بحث برجام نیز علاوه بر ضوابط نه گانه ای که دارد شامل مقدمه ای است که چارچوب مفهومی آن می تواند فصلی نو از مبارزه با استکبار را در اختیار ما قرار بدهد.

انتهای پیام

کد N1013453