سفر وزیر خزانه‌داری انگلیس به آلمان برای پیگیری اصلاحات در اتحادیه اروپا

وزیر خزانه‌داری انگلیس امروز (دوشنبه) به آلمان سفر می‌کند تا خواستار همکاری قدرتمند در اتحادیه اروپا در راستای منافع 28 کشور عضو شود که بخشی از تلاش دولت لندن برای تغییر در شرایط عضویت خود در این اتحادیه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، "جورج آزبورن"، وزیر خزانه‌داری انگلیس در جریان گفت‌وگو با مقام‌های آلمانی از جمله ولفگانگ شوبله، همتای آلمانی خود راه‌های حفاظت از سرویس‌های مالی لندن را تشریح خواهد کرد.

دولت لندن می‌خواهد روابط انگلیس با اتحادیه اروپا اصلاح شود و امیدوار است که همین امر رای‌دهندگان را به ادامه حمایت از عضویت کشورشان در این اتحادیه در جریان رفراندومی که قرار است اواخر 2017 برگزار شود،‌ ترغیب کند. پیش از سفر، آزبورن گفت که اقتصادهای انگلیس و آلمان "قلب تپنده" اروپاست.

وی با صدور بیانیه‌ای گفت: اما آینده اقتصاد ما را به چالش می‌کشد. ما باید بدهی‌ را کاهش داده و بهره‌وری را افزایش دهیم. برای این کار، ما به اتحادیه اروپایی قدرتمند نیاز داریم که بتواند خود را با چالش‌های کنونی انطباق دهد و به نفع تمام 28 کشور عضو باشد.

وزیر خزانه‌داری انگلیس افزود: طرح‌های اصلاحات و مذاکره مجدد برای انگلیس چنین هدفی را دنبال می‌کند و به همین علت است که این مذاکرات تا به این حد اهمیت دارد.

انتهای پیام

کد N1013373