در بیانیه ۱۹۲ نماینده عنوان شد؛

ملت ایران به بهانه برجام، شعار مرگ بر آمریکا را کنار نمی گذارد

سیاسی

نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای ضمن اشاره به وظیفه وزارت آموزش وپرورش در برگزاری باشکوه13آبان تاکید کردند:ملت ایران حاضر نخواهدشد که به بهانه توافق بر سر مسائل هسته‌ای،شعار مرگ بر آمریکا را کنار بگذارد

به گزارش خبرنگار در پایان جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی نامه ۱۹۲ نفر از نمایندگان به مناسبت روز ۱۳ آبان در صحن علنی مجلس قرائت شد.

متن این نامه به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

سیزدهم آبان ماه نقطه پیوند برگ‌های زرینی از تاریخ آزادگی ملت ایران است، ۱۳ آبان ماه صرفاً یک رویداد تاریخی نیست، بلکه واقعه‌ای تاریخ‌ساز، ماندگار و تاثیرگذار است که در هر یک از داده‌های آن مصادیقی از پایداری، مقاومت اسلامی و بیداری جهادگونه علیه طاغوتیان و استکبار و نظام سلطه از سوی ملت مجاهد و غیور ایران به چشم می‌خورد.

وقایعی که هر یک به تنهایی می‌تواند منشا تداوم حرکت عظیم نهضت و استکبارستیزی و نفی نظام‌های سلطه قرار بگیرد. به رغم زنجیره توطئه‌ها و سناریوهای اردوگاه سلطه و صهیونیسم در سال‌های پس از انقلاب، گفتمان انقلاب اسلامی فراتر از جغرافیای کشور و منطقه، قلب اروپا و آمریکا را تحت تاثیر جدی خود قرار داده و ایالات متحده و شرکای آن نه تنها در مصاف نظام اسلامی طُرفه‌ای نبسته‌اند، بلکه به مدد مقاومت و استکبارستیزی ایرانیان و جلوه‌نمایی بیداری اسلامی بدون توجه به کارنامه سیاه خود، امروزه در صدد تعامل با جمهوری اسلامی ایران برآمده‌اند و نمایندگان مجلس شورای اسلامی که به نمایندگی از ملت استکبارستیز ایران، دفاع از ارزش‌های انقلاب و پیروی از امام راحل و مقام معظم رهبری را به همراه ملت پشت سر رهبری عزیز به ستیز خود با استکبار جهانی ادامه خواهیم داد. دشمنان ایران اسلامی به سرسپردگی آمریکا مستکبر از آغاز نهضت امام خمینی (ره) و به طور ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی با طرح‌ریزی توطئه ها و دسیسه‌های گوناگون و هزینه نمودن مبالغ هنگفت، در صدد ریشه کن نمودن جمهوری اسلامی ایران بوده و به فضل خدا و حضور با بصیرت ملت در صحنه و رهبری‌های حکیمانه امام راحل و مقام معظم رهبری، این توطئه‌ها یکی پس از دیگری خنثی شد و چیزی جز افزایش نفرت و انزجار مردم ایران نسبت به آمریکا و استحکام هر چه بیشتر شعار مرگ بر آمریکا بر جای نگذاشت.

در دوران پسابرجام، دسیسه نفوذ در کشور برای همگان آشکار شد و دولت و مجلس باید دقت لازم را در راستای تذکرات ناصحانه مقام معظم رهبری به کار گیرند. ملت شریف ایران به هیچ وجه حاضر نمی‌شوند به بهانه توافق بر سر مساله هسته‌ای، شعار مرگ بر آمریکا را کنار بگذارند؛ شعاری که بدل به نماد جمهوری اسلامی ایران شده و تمامی ملل مبارز، ایران اسلامی را به عنوان الگوی مبارزه خود قرار داده‌اند.

در وزارت آموزش و پرورش نیز فرض است که علاوه بر تلاش برای برگزاری باشکوه مراسم روز استکبارستیزی در سراسر کشور، نسبت به آموزش فرهنگی مقابله با استکبار دانش‌آموزان و آینده‌سازان کشور اقدام اساسی انجام دهند».

کد N1013369