192 نماینده در بیانیه‌ای تاکید کردند؛

شعار مرگ بر آمریکا را به بهانه توافق هسته‌ای کنار نمی‌گذاریم

آمريكا,13 آبان

صد و نود و دو نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت 13 آبان تأکید کردند که ملت شهیدپرور ایران به هیچ وجه حاضر نیست به بهانه توافق بر سر مسأله هسته‌ای شعار مرگ بر آمریکا را که به نماد جمهوری اسلامی ایران بدل شده کنار بگذارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بیانیه که از سوی ضرغام صادقی عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شده آمده است:

«13 آبان‌ماه نقطه پیوند برگ‌های زرینی از تاریخ آزادگی ملت بزرگ ایران است. 13 آبان‌ماه صرفاً یک رویداد تاریخی نیست بلکه واقعه‌ای تاریخ‌ساز، ماندگار و تأثیرگذار است که در هر کدام از رخدادهای آن مصادیقی از پایداری، فداکاری، مقاومت اسلامی و بیداری جهادگونه علیه طاغوتیان و استکبار و نظام سلطه از سوی ملت مجاهد و غیور ایران اسلامی است.

وقایعی که هر یک به تنهایی می‌تواند منشأ تداوم حرکت عظیم نهضت و استکبارستیزی و نفی نظام‌های سلطه قرار گیرد. به رغم زنجیره توطئه‌ها و سناریوهای کینه‌توزانه اردوگاه سلطه و صهیونیسم بین‌المللی علیه ملت ایران در سالیان پس از انقلاب گفتمان انقلاب اسلامی فراتر از جغرافیای کشور و منطقه، قلب اروپا و آمریکا را تحت تأثیر جدی قرار داده و ایالات متحده و شرکای آن نه تنها در مصاف با نظام اسلامی طرفه‌ای نبسته‌اند بلکه به مدد مقاومت و استکبار ستیزی ایرانیان و عمق استراتژیک آن و جلوه نمایی بیداری اسلامی بدون توجه به کارنامه سیاه خود امروزه درصدد تعامل با جمهوری اسلامی ایران برآمده‌اند.

ما نمایندگان مجلس نهم به نمایندگی ملت استکبارستیز ایران دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و پیروی از امام راحل و مقام معظم رهبری را افتخار خود دانسته و همراه با ملت پشت سر رهبری عزیز به ستیز خود با استکبار جهانی ادامه خواهیم داد.

دشمنان ایران اسلامی به سرسپردگی آمریکای مستکبر از آغاز نهضت امام خمینی (ره) و به صورت ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی با طرح ریزی توطئه‌ها و دسیسه‌های گوناگون و هزینه نمودن مبالغ هنگفت درصدد ریشه‌کن نمودن جمهوری اسلامی ایران بوده و به فضل خداوند با حضور بابصیرت مردم در صحنه و رهبری‌های حکیمانه امام (ره) و مقام معظم رهبری این توطئه‌ها یکی پس از دیگری خنثی شد و چیزی جز افزایش نفرت و انزجار مردم ایران نسبت به آمریکا و استحکام هرچه بیشتر شعار مرگ بر آمریکا بر جای نگذاشته است.

در دوران پسابرجام دسیسه نفوذ در کشور برای همگان آشکار شده و دولت و مجلس باید دقت لازم را در راستای تذکرات ناصحانه و حکیمانه مقام معظم رهبری به کار گیرند.

ملت شهیدپرور ایران به هیچ وجه حاضر نیست به بهانه توافق بر سر مسأله هسته‌ای شعار مرگ بر آمریکا را کنار بگذارد؛ شعاری که بدل به نماد جمهوری اسلامی ایران شده و تمامی ملل مبارز،‌ ایران اسلامی را به عنوان الگوی مبارزه خود قرار داده‌اند.

بر وزارت آموزش و پرورش نیز فرض است که علاوه بر تلاش برای برگزاری باشکوه مراسم استکبار ستیزی در سراسر کشور نسبت به آموزش فرهنگی مقابله با استکبار به دانش‌آموزان و آینده‌سازان کشور اقدام اساسی انجام دهد.»

انتهای پیام

کد N1013325