واکنش جمهوری خواهان به استراتژی اوباما در سوریه

نامزدهای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا، رئیس جمهور فعلی این کشور را به ناکارآمدی در سیاست‌های این کشور در قبال سوریه متهم کرده واعلام کردند، استقرار محدود نیروهای زمینی عملیات ویژه بدون یک استراتژی مرزی درست، عملا بی‌فایده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، مارکو روبیو، سناتور فلوریدا و نامزد جمهوری خواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور درباره اعلامیه دولت این کشور مبنی بر استقرار کمتر از 50 نیروی زمینی ویژه در شمال سوریه طی هفته‌های آتی گفت: من مشکلی با این تاکتیک ندارم اما تعداد این سربازان باید بیشتر می‌بود.

روبیو در ادامه سخنانش در برنامه "در مقابل مردم" شبکه سی بی اس اظهار کرد: اما من فکر می‌کنم مساله مهمتر این است؛ استراتژی چیست؟!

با این حال تصمیم اخیر دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا بیانگر اصرار وی بر عملی کردن به تعهد خود مبنی بر عدم اعزام نیروهای زمینی به جنگ داخلی سوریه است.

علاوه بر روبیو، لیندسی گراهام، سناتور کارولینای جنوبی این اقدام را "شکستی در تمام جبهه‌ها" خواند و عنوان کرد: نیروهای ویژه آمریکایی به نقطه بسیار بدی می‌روند که هیچ شانسی برای پیروزی ندارند.

گراهام در برنامه یکشنبه شب فاکس نیوز در این باره گفت: کاری که ما داریم انجام می‌دهیم واگذار کردن سوریه به ایران و روسیه است و مطمئن باشید که ما هیچ وقت با مدیریت اوباما داعش را نابود نخواهیم کرد.

گراهام ادامه داد: اعزام 50 سرباز نیروی ویژه به سوریه با وجود داعش نشان می‌دهد که اوباما به اندازه کافی قاطع و قوی نیست و این در چشم داعش نشانه‌ای از ضعف است. آنها اوباما را سنجیده‌اند و فکر می‌کنند او ضعیف است.

جب بوش، فرماندار سابق فلوریدا نیز با حضور در شبکه ان بی سی ضمن تحسین تصمیم اوباما برای استقرار نیرو در سوریه خاطرنشان کرد: اما ما نمی‌توانیم وارد یک باتلاق شویم. باید یک استراتژی واقعی برای نابودی داعش و برکناری بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه وجود داشته باشد.

انتهای پیام

کد N1013274