افشای مشارکت رژیم صهیونیستی در حمله به یمن

سیاسی

یک منبع یمنی از مشارکت رژیم صهیونیستی در حملات عربستان سعودی به یمن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبر پرس، یک منبع نظامی یمن اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در حملات نظامی عربستان سعودی در سواحل «المخا» واقع در دریای سرخ مشارکت مستقیم دارد.

این منبع افزود: مشارکت اسرائیل به دور از عملیات هلی برد که جنگنده های سعودی انجام می دهند نیست و در حملات هوایی نیز با عربستان سعودی همکاری دارد.

بر اساس این گزارش، عربستان و اسرائیل با انتقال سلاح و مهمات به برخی از مناطق استان «تعز»، از گروه های تکفیری و داعشی های حزب «الاصلاح» و مزدوران «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور فراری یمن حمایت می کنند تا محدوده مناطقی را که در این استان بعد از شکست در برابر پیشروی ارتش و نیروهای یمن در کنترل خود دارند، حفظ کنند.

این منبع نظامی همچنین گفت: دیگر مشارکت نظامی اسرائیل در حمله به یمن از طریق قایق ها و کشتی های جنگی در دریای سرخ و برخی جزایر عربستان سعودی و اریتره در این دریا صورت می گیرد جزایری که نظامیان اسرائیلی از مدت ها قبل در آنها حضور دارند. هدف رژیم صهیونیستی از مشارکت در تهاجم سعودی به یمن، سیطره بر تنگه «باب المندب» و سواحل مجاور یمن است.

این منبع نظامی همچنین تصریح کرد: ارتش و نیروهای مردمی از مشارکت اسرائیل اطلاع کامل دارند و همان طور که ارتش و نیروهای مردمی، به نظامیان اشغالگر سعودی و مزدوران آنها در استان های «مأرب» و «الجوف» و منطقه باب المندب و تعز و نبردهای مرزی و داخل خاک عربستان ضربات سنگینی وارد کردند، با تجاوزات رژیم صهیونیستی نیز مقابله خواهند کرد و سرنوشت اسرائیل در حمله به یمن همانند سرنوشت عربستان سعودی خواهد بود.

کد N1013231